TAURON i Czerwone Noski tworzą zespół klownów medycznych

TAURON, jako pierwsza spółka energetyczna w Polsce, rozpoczął stałą współpracę z Fundacją Czerwone Noski. Dzięki temu medyczni klowni na stałe zawitają do szpitali na Śląsku, w tym do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

- Naszą misją jest aktywne wspieranie mieszkańców południa Polski. Jesteśmy stąd, tu prowadzimy biznes i tu chcemy dzielić się owocami naszej pracy. Ta współpraca ma szczególny wymiar, bo chcemy pomagać najmłodszym mieszkańcom regionu – mówi Artur Warzocha, wiceprezes ds. korporacyjnych TAURON Polska Energia. - Dzięki TAURONOWI medyczni klowni, wspierający najmłodszych w procesie powrotu do zdrowia, będą mogli na stałe zagościć w placówkach działających na Śląsku, ponieważ dzięki tej współpracy powstanie nowy zespół profesjonalnych klownów medycznych dedykowany naszemu regionowi – tłumaczy Warzocha.

- TAURON pomaga realizować naszą misję. Dzięki współpracy możemy regularnie odwiedzać dzieci w Górnośląskim Centrum Chorób Dziecka oraz innych placówkach na Śląsku, gdzie działać będzie nowy zespół profesjonalnych klownów medycznych. W ramach tego projektu Czerwone Noski przyniosą uśmiech i dają dzieciom wiarę we własne siły. Zmienimy szpitalne sale w scenę teatralną, a mali pacjenci staną się prawdziwymi artystami - wyjaśnia Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

Rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gomułka, dodaje – w profesjonalnym klowningu medycznym niezbędna jest wszechstronna współpraca artystów z medykami, dzięki której możemy wspólnie lepiej działać na rzecz zdrowia naszych pacjentów. Nasz Szpital jest otwarty na innowacje, które przyspieszają proces leczenia chorych, pamiętamy, że uśmiech, dobre samopoczucie to ważne lekarstwa.

TAURON przez cały okres pandemii koronawirusa aktywnie wspierał lokalne społeczności. Wraz z Fundacją ISKIERKA wyremontowaliśmy Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, a także poczekalnię dla dzieci przyjeżdzających na naświetlania w Zakładzie Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach.

Firma od dłuższego czasu wspiera szereg działań społecznych fundacji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Do najistotniejszych należą akcje ze wspinaczami z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego, którzy w czasie pierwszego lockdownu w strojach superzwierzaków zapukali do okien małych pacjentów, zjeżdżając na linach po fasadach szpitali dziecięcych w Katowicach i Zabrzu.

Teatr Włączający Czerwonych Nosków

Fundacja Czerwone Noski projektem „Supersprawni” realizuje ideę Inclusive Theatre - Teatru Włączającego, w którym uczestniczyć może każdy chętny, bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Założeniem projektu jest przekazanie mocy sprawczej w ręce małych pacjentów. Dzieci biorące udział w projekcie decydują o jego kształcie, współtworzą scenariusz spektaklu, umuzykalniają finałowy pokaz, są też głównymi aktorami na scenie. Zajęcia prowadzone z małoletnimi mają także walor terapeutyczny. Zabawa, improwizacje i gagi z udziałem klownów poprawiają samopoczucie pacjentów.

Fundacja Czerwone Noski niesie uśmiech i humor chorym dzieciom i ich rodzinom. Terapia humorem jest prowadzona od 10 lat, chore dzieci są regularnie odwiedzane przez klownów w 6 miastach w Polsce. Ta metoda wsparcia psychologicznego ma swoje podstawy naukowe, pozwala dzieciom szybciej dochodzić do zdrowia po hospitalizacji i ułatwia pobyt w szpitalu. Klowni medyczni są przeszkoleni psychologicznie i pod kątem procedur medycznych.

Firma zaangażowana była również w koncert świąteczny pod budynkiem Pediatrii w Zabrzu czy Wielki Piknik Integracyjny w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, kiedy w czerwcu ubiegłego roku podopieczni fundacji w końcu mogli się spotkać, wspólnie pobawić i odreagować stres związany zarówno z chorobą, jak i czasem pandemii. TAURON organizował również szpital tymczasowego w Krynicy-Zdroju odpowiadając za techniczn

czerowne_noski.png

Rozmiar 3,4 MB 2731x1366 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.