Znamy zwycięzców śląskich eliminacji TAURON Junior Cup

TAURON po raz czwarty zaprosił młodych sportowców na turniej rozgrywany z okazji Święta Niepodległości.  W październiku na boiskach w Siemianowicach Śląskich, Krakowie i Wrocławiu odbywają się wojewódzkie eliminacje, a 11 listopada zaplanowany jest wielki finał rozgrywek w krakowskiej TAURON Arenie. Dziś poznaliśmy zwycięzców eliminacji województwa śląskiego.

Z województwa śląskiego do wielkiego finału awansowały: UKKS Katowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2015), Gwiazda Ruda Śląska (rocznik 2015).

Do rywalizacji na boiskach w Siemianowicach Śląskich stanęło 30 drużyn, które grały w pięciozespołowych grupach. Następnie zwycięzców w poszczególnych rocznikach wyłoniła faza pucharowa.

- TAURON Junior Cup to turniej dla otwarty dla wszystkich młodych sportowców tych z wielkich metropolii, jak i niewielkich miejscowości. Takimi inicjatywami staramy się zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty czy odpowiedzialności za siebie i innych. W rzeczywistości wojennej wartości te jeszcze bardziej zyskują na znaczeniu– mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Kolejne eliminacje odbędą się 15 października w Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie dla województwa małopolskiego oraz i 22 października dla województw opolskiego i dolnośląskiego we wrocławskiej Hali Orbita. Finał zostanie rozegrany w Święto Niepodległości w krakowskiej TAURON Arenie.

Do rywalizacji w tym roku stają dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Zespoły zajmujące miejsca na podium w wielkim finale każdorazowo liczyć mogą na atrakcyjne nagrody. Ubiegłoroczni zwycięzcy z najstarszej kategorii wiekowej, młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjechali na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. W tym roku, na uczestników TAURON Junior Cup czeka jeszcze więcej emocji – również za sprawą nagród. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

20221008xPF_MB364.jpg

Rozmiar 2.4 MB 4968x3312 pikseli

1 / 3

foto

08.10.2022

Pobierz jpg (2.4 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.