Znamy wszystkich finalistów TAURON Junior CUP

Eliminacyjna część turnieju TAURON Junior Cup została zakończona. Wrocławskie zawody pozwoliły uzupełnić skład drużyn, które zagrają w wielkim finale w krakowskiej TAURON Arenie. W tym święcie juniorskiej piłki nożnej wystąpiło kilkaset dziewcząt i chłopców.

Do rywalizacji na boiskach we Wrocławiu stanęło 30 drużyn, które grały w pięciozespołowych grupach. Zwycięzców w poszczególnych rocznikach wyłoniła faza pucharowa. Z województwa dolnośląskiego i opolskiego do wielkiego finału awansowały: UKS FA Bolesławiec (rocznik 2013), Chemik Kędzierzyn-Koźle (rocznik 2013), Hattrick Głuchołazy (rocznik 2014), OKS Orzeł Wrocław (rocznik 2014), Bumerang Wrocław (rocznik 2015) oraz LKS Nysa Kłaczyna (rocznik 2015).

Z województwa małopolskiego do wielkiego finału awansowały: Can Pack Okocimski Brzesko (rocznik 2013), KS Zakopane (rocznik 2013), Srebrni Olkusz (rocznik 2013), Krakus Nowa Huta (rocznik 2014), KS Chełmek (rocznik 2014), Szkoła Futbolu Staniątki (rocznik 2015), Can Pack Okocimski Brzesko (rocznik 2015) i Nadwiślańska Nowe Brzesko (rocznik 2015).

Z zakończonych dwa tygodnie temu eliminacji województwa śląskiego do finału awansowały: UKKS Katowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2015), Gwiazda Ruda Śląska (rocznik 2015).

- Czas na podsumowanie tegorocznych eliminacji. Dziewczęta i chłopcy tłumnie wzięli udział w naszym turnieju. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem sportowym. Cieszę się z sukcesu frekwencyjnego, ale niesie on ze sobą więcej dobrych informacji. Sport skutecznie buduje więzi międzypokoleniowe, rodzice i dziadkowie wspierają ambicje i talenty swoich potomków. Dzieci biegające za piłką to zdrowsi, aktywniejsi i lepiej współpracujący ze sobą dorośli – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – TAURON Junior Cup to nasza propozycja na budowanie nowoczesnego patriotyzmu opartego o poczucie wspólnotowości i wzajemnej odpowiedzialności.

Wrocławskie eliminacje dla województw opolskiego i dolnośląskiego odbyły się w Hali Orbita 22 października. Wcześniejsze eliminacje wyłoniły finalistów w Krakowie i Siemianowicach Śląskich z terenu województw: śląskiego i małopolskiego. Finał zostanie rozegrany w Święto Niepodległości w krakowskiej TAURON Arenie.

Do rywalizacji w tym roku stają dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Zespoły zajmujące miejsca na podium w wielkim finale każdorazowo liczyć mogą na atrakcyjne nagrody. Ubiegłoroczni zwycięzcy z najstarszej kategorii wiekowej, młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjechali na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy z Fundacją TAURON i Stowarzyszeniem SIEMACHA.

DSC_2392.jpg

Rozmiar 1.8 MB 4128x2752 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.