Tona darów od pracowników TAURONA dla potrzebujących

Żywność, artykuły papiernicze, kosmetyki, chemia użytkowa oraz zabawki trafiły do podopiecznych stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. Pracownicy Grupy TAURON zebrali 1000 kilogramów darów w ramach akcji „Pomagamy do kwadratu”.

W akcję włączyli się pracownicy wszystkich spółek Grupy TAURON. Łącznie udało się zebrać tonę darów, wśród których są zabawki, kosmetyki, jedzenie, ubrania oraz artykuły chemiczne i papiernicze niezbędne do codziennego funkcjonowania podopiecznych stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”.

- Trudny, wojenny rok pokazał, że nasi pracownicy nadal otwarci są na pomaganie potrzebującym tak z najbliższego naszego otoczenia, jak i żyjącym w rzeczywistości rosyjskiej napaści mieszkańcom Ukrainy. Aniołowie stróże z naszej firmy bacznie obserwują świat i potrafią pomóc tym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

- Naszym celem jest tworzenie bezpiecznych drugich Domów dla dzieci potrzebujących wsparcia. To w Domach Aniołów Stróżów otrzymują rodzinne ciepło, pomoc w nauce i pomocną dłoń w rozwiązywaniu problemów. Tej misji nie zrealizujemy jednak sami, potrzebujemy wsparcia ludzi i firm o dobrych sercach. Cieszymy się, że w gronie przyjaciół Aniołów od lat jest z nami Grupa TAURON i jej pracownicy - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów” już od ponad 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami. Nieodpłatnie prowadzi osiem świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci. Obecnie we wszystkich placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży oraz ich rodziny.

Nierzadko świetlice są jedynymi miejscami, w których najmłodsi mogą danego dnia zjeść ciepły posiłek i w komfortowych warunkach odrobić lekcje. Nawet w trakcie pandemii – mimo czasowego zamknięcia placówek – wychowawcy, pedagodzy i asystenci rodzinni codziennie prowadzili tam zajęcia dla podopiecznych, pomagając dzieciom w nauce, osobistych problemach oraz dostarczając posiłki, a także potrzebne do życia artykuły oraz materiały dydaktyczne.

Pomoc od TAURONA

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę Grupa TAURON prowadzi szeroko zakrojone działania wspierające uchodźców wojennych. W działania pomocowe zaangażowała się także Fundacja TAURON.  Środki przekazywane są organizacjom udzielającym wsparcia Ukrainie. Pomoc finansowa dla Ukrainy wyniosła już ok. 1 mln zł. W pomoc Ukraińcom i Ukrainie włączają się również  pracownicy Grupy TAURON.

W marcu i kwietniu TAURON zawarł również dwie umowy darowizny z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych (RARS), na rzecz wsparcia odbudowy infrastruktury energetycznej Ukrainy. Dzięki temu na Ukrainę trafiło 25 transformatorów, 6 ton przewodów energetycznych, 13 bębnów kablowych, 168 słupów, uchwyty odciągowe i przelotowe oraz dodatkowe elementy służące do budowy linii energetycznych.

Podczas wakacji Grupa wsparła organizację wypoczynku dla dzieci pracowników ukraińskich elektrowni jądrowych. Udział w wypoczynku wzięło 89 dzieci, których rodzice, służąc w Gwardii Narodowej Ukrainy, bronią elektrowni jądrowych.

Natomiast w TAURON Arenie Kraków w pierwszej połowie marca uruchomiona została Dziecięca Przystań, w której organizowane były zajęcia sportowe, animacje, zabawy dla najmłodszych. 

a.jpg

Rozmiar 2,4 MB 4032x3024 pikseli

1 / 2

Foto

04.11.2022

Pobierz jpg (2,4 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.