Oddaj krew na Wawelu. Rusza Tydzień Patriotyczny z TAURONEM

Mobilny punkt krwiodawstwa na Wzgórzu Wawelskim, strefa patriotyczna, gra terenowa i szereg innych wydarzeń będzie towarzyszył tegorocznej edycji tygodnia patriotycznego, organizowanego od 8 do 13 listopada w ramach wspólnej inicjatywy Zamku Królewskiego na Wawelu i TAURONA.

- Odpowiedzialność społeczna pozostaje integralną cechą działalności TAURONA, stąd od lat organizujemy i wspieramy inicjatywy promujące wartościowe postawy patriotyczne, takie jak obchody Święta Niepodległości na Zamku Królewskim na Wawelu. Wiemy, że taka forma świętowania poprzez niesienie pomocy potrzebującym, jaką promujemy podczas Tygodnia Patriotycznego cieszy się dużym powodzeniem i na takie też liczymy podczas tegorocznej edycji wydarzenia – mówi Paweł Szczeszek, prezes TAURON Polska Energia.

Już jutro na Wzgórzu Wawelskim stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym chętni będą mogli oddać krew dla potrzebujących. Specjalny autobus będzie czekał na dziedzińcu zewnętrznym zamku, na każdą chętna do oddania krwi pełnoletnią osobę, która pojawi się na wawelskim wzgórzu. Dla wszystkich krwiodawców TAURON przygotował upominki.

Punkt krwiodawstwa na Wawelu będzie czynny 8 listopada od 9:00 do 14:00. Przez cały dzień odwiedzających Wzgórze Wawelskie zapraszamy do specjalnej strefy TAURONA. Wszyscy chętni będą mogli również zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie.

Czym jest współcześnie patriotyzm? Jak niepodległość kształtowała i kształtuje w nas postawy patriotyczne? Jak korzystać dziś z dziedzictwa historii? To pytania, które stają się żywe zwłaszcza w dniu Niepodległości i czasie go poprzedzającym. Zamek Królewski na Wawelu wraz z firmą TAURON po raz kolejny stwarza wyjątkową, nowoczesną przestrzeń do współczesnej refleksji na temat patriotyzmu, dlatego już dziś zapraszam wszystkich Państwa do uczestnictwa w Tygodniu Patriotycznym – w plenerze i we wnętrzu muzeum, gdzie udowodnimy, że przeszłość kształtuje teraźniejszość i przyszłość. Nie mamy wątpliwości, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa w związku z trwającą wojną w Ukrainie, gdzie prawo do wolności i samostanowienia ma obecnie wartość najwyższą – mówi prof. Andrzej Betlej, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Nowoczesny patriotyzm

W ramach „Tygodnia Patriotycznego” TAURON z Zamkiem Królewskim przygotował szereg wydarzeń kulturalnych.

Na Wzgórzu Wawelskim dostępna dla wszystkich będzie specjalna strefa patriotyczna, która umożliwi refleksję nad współczesnymi postawami patriotycznymi oraz nad skutecznymi sposobami ich kształtowania. Zamkowe ekspozycje będzie można również przemierzyć trasą specjalnej gry terenowej przygotowanej przede wszystkim z myślą o rodzinach.

Listopadowe świętowanie niepodległości na Zamku Królewskim na Wawelu zakończy wydanie ilustrowanej publikacji poświęconej Stanisławowi Wyspiańskiemu.

Więcej informacji na temat wydarzeń oraz oddawania krwi w ramach „Tygodnia Patriotycznego” na stronie www.wawel.krakow.pl.

FOTO.jpg

Rozmiar 7,1 MB 5420x3611 pikseli

1 / 2

FOTO

07.11.2022

Pobierz jpg (7,1 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.