Wielcy zwycięzcy TAURON Junior Cup (foto, wideo)

Wielki finał TAURON Junior Cup wyłonił zwycięzców. Piłkarze KS Zakopane byli najlepsi wśród drużyn rocznika 2013, wśród drużyn rocznika 2014 zwyciężyło Zagłębie Sosnowiec, zaś najlepsza drużyna rocznika 2015 to Szkoła Futbolu Staniątki A. Triumfujący w najstarszej kategorii wiekowej,  młodzi piłkarze z Zakopanego wyjadą na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę. To czwarta edycja turnieju TAURON Junior Cup w którym 100 juniorskich zespołów zmierzyło się z okazji Święta Niepodległości.

– Młode piłkarki i piłkarze rywalizują o trofea i nagrody, ale te zawody sportowe to przede wszystkim przejaw nowoczesnego patriotyzmu. Rywalizacja tych dzieci oparta jest o wzajemny szacunek, zaufanie do członków zespołu, a jej fundamentem jest wytrwały trening kształtujący młode serca i umysły – komentuje Paweł Szczeszek, prezes TAURONA. – Dochodzą do nas sygnały, że dzieci startujące w poprzednich edycjach naszego turnieju nie poprzestały na rekreacji, a pną się po szczeblach piłkarskiej kariery juniorskiej, która mam nadzieję zostanie uwieńczona grą w bluzie z orzełkiem na piersi – dodaje prezes.

W Święto Niepodległości na boiskach TAURON Areny Kraków zmierzyły się 24 najlepsze juniorskie drużyny z południowej Polski. W jesiennych eliminacjach, które odbyły się w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Z każdego turnieju do wielkiego finału zakwalifikowało się po osiem drużyn.

– Nie jestem kibicem futbolu, ale ogromnie cenię wszelkie formy współzawodnictwa, gdzie reguły gry są klarowne i bezwzględnie respektowane. Wszystko jest energią, nawet miłość to energia. Chcemy poprzez ten turniej dla dzieci, TAURON Junior Cup, wspólnie z TAURONEM wyzwolić wielkie pozytywne przepływy energii – mówi ks. Andrzej Augustyński, założyciel Stowarzyszenia SIEMACHA.

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymały 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczyła się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie walczyli dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Ostatecznie na zgrupowanie na wyspie wyjedzie drużyna KS Zakopane.

W finałowych rozgrywkach zespoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozgrywały dziesięciominutowe mecze.

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy z Fundacją TAURON i Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Zwycięzcy TAURON Junior Cup 2022

Z rocznika 2013:

1 miejsce - KS Zakopane

2 miejsce - CAN PACK Okocimski Brzesko

3 miejsce - UKKS Katowice

 

Z rocznika 2014:

1 miejsce - Zagłębie Sosnowiec

2 miejsce - KS Chełmek

3 miejsce - Krakus Nowa Huta

 

Z rocznika 2015:

1 miejsce - Szkoła Futbolu Staniątki A

2 miejsce - CAN PACK Okocimski Brzesko

3 miejsce - Nysa Kłaczyna

Rozmiar 63.0 MB 1920x1080 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.