Bezpieczna zmiana sprzedawcy gazu

TAURON współpracuje z PGNiG Obrót Detaliczny w zakresie zapewnienia ciągłości dostaw oraz zmiany sprzedawcy gazu dla gospodarstw domowych. Proces ten będzie dla tych klientów w pełni automatyczny - dzięki temu skorzystają oni z ustawowo zamrożonych przez polski rząd cen gazu.

Dla prawie wszystkich klientów TAURONA, którzy posiadają umowę na dostarczanie gazu, tzw. sprzedawcą rezerwowym i sprzedawcą z urzędu będzie PGNiG Obrót Detaliczny. Dlatego PGNiG w porozumieniu z TAURON Sprzedaż ogłosił, że jest gotowy płynnie przejąć tych klientów.

Cały proces nie wymaga od Klientów w  gospodarstwach domowych podejmowania żadnych działań i zostaną oni objęci tzw. sprzedażą rezerwową (lub sprzedażą z urzędu). Klienci tym samym będą mieli zapewnione dostawy prądu bez żadnych przerw w ustawowo gwarantowanej cenie.

- Nie ma mowy o jakichkolwiek przerwach w dostawach gazu do klientów. Przypominam, że klienci mają gwarancję urzędowej ceny gazu, czyli objętej taryfowaniem do końca 2027 roku. Rozwiązanie to wynika z zapisów Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej – wyjaśnia Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. - Decyzja o wyjściu z rynku gazu jest podyktowana tym, że TAURON nie posiada własnych zasobów gazu, a wobec zdestabilizowanego przez Rosję rynku tego surowca, trudno nam zabezpieczyć jego dostawy – dodaje prezes TAURON Sprzedaż.

Klienci mogą także samodzielnie wybrać nowego dostawcę gazu  i podpisać umowę na wybranych przez siebie warunkach. Jest to bezpłatne i nie wiąże się z dodatkowymi komplikacjami.

- Dotychczasowi klienci TAURONA mogą liczyć na nasze  wsparcie operacyjne. Nasi konsultanci pomogą podpisać nową umowę. Proces ten można również przejść w całości zdalnie podpisując umowę online (szczegóły pod adresem www.ebok.pgnig.pl). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o korespondencję na adres: kontakt@pgnig.pl lub kontakt z infolinią pod numerem 22 515 15 15  - mówi Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

- Dla klientów mających umowę gazową uruchomiliśmy specjalną infolinię 555 444 555, a także stronę internetową na której dostępne są wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego procesu. Nasi konsultanci będą pomagać wszystkim klientom, którzy potrzebują takiej pomocy, aby zawrzeć nową umowę z innym sprzedawcą. Dodatkowo klienci mogą kierować do nas pytania na adres gaz@tauron.pl – tłumaczy prezes Soja. - Nadal bez zmian będziemy obsługiwać klientów, którzy mają obowiązujące z nami umowy – dodaje prezes TAURON Sprzedaż.

Strona internetowa z najważniejszymi informacjami dot. zmiany sprzedawcy gazu: https://www.tauron.pl/informacja-w-sprawie-gazu

Wyniki Grupy TAURON (28).png

Rozmiar 564.0 kB 1890x1063 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.