TAURON umożliwia klientom z gwarancją ceny bezpłatną zmianę umowy

TAURON zachęca klientów z gwarancją ceny do zmiany umowy, by mogli w pełni skorzystać z rozwiązań rządowej Tarczy Solidarnościowej. Spółka umożliwia takim klientom bezpłatną zmianę oferty i zaprasza do kontaktu.

W obliczu dynamicznych zmian na rynku energii TAURON podejmuje działania, aby jego klienci otrzymali pełne wsparcie oraz  mogli skorzystać z wszystkich rozwiązań przewidzianych w rządowej Tarczy Solidarnościowej.

- Przypominamy klientom korzystającym z gwarancji stałej ceny, która była przygotowana przed wejściem w życie Tarczy Solidarnościowej, że mogą skorzystać z ofert, dzięki którym uzyskają wsparcie zgodnie z przepisami przewidzianymi w rządowych mechanizmach ochronnych uruchomionych w ramach Tarczy Solidarnościowej – mówi Rafał Soja, prezes spółki TAURON Sprzedaż. - Dlatego umożliwiliśmy tym klientom bezpłatną zmianę oferty na taką, która jest objęta korzyściami wynikającymi z rządowej Tarczy. Jest to na przykład  oferta z gwarancją rabatu – dodaje Soja.

Z gwarancji stałej ceny prądu chętnie korzystali w ostatnich latach klienci, którzy nie chcieli przejmować się corocznymi aktualizacjami cen prądu wprowadzanymi przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Taki produkt mógł być jednak oferowany w innych, niż aktualne warunki rynkowe. W TAURONIE korzystanie z gwarancji ceny nie jest już dostępne dla nowych klientów.

Bezpłatna zmiana umowy

Korzystający do tej pory z opcji prądu z gwarancją ceny klienci mogą wybrać inną przedstawioną w ofercie opcję z niską opłatą handlową i objętą korzyściami Tarczy Solidarnościowej.

Klient ma możliwość zmiany oferty z gwarancją ceny na inną, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Cenniki, które nie zostaną objęte limitami uwzględnionymi w zapisach Tarczy Solidarnościowej mają w nazwie skrót „GAC” (Gwarancja Atrakcyjnej Ceny) albo „GSC” (Gwarancja Stałej Ceny). Na przykład: Cennik EE_GD GAC B S24D GZE_P1_Q2_01.07.22-30.06.23).

Klient może sprawdzić nazwę swojego cennika:

  • w cenniku, który jest załącznikiem do umowy na prąd;
  • na fakturze papierowej;
  • na fakturze elektronicznej w serwisie i aplikacji mobilnej Mój TAURON;
  • dzwoniąc na infolinię 606 0 606.

Zachęcamy klientów, by ewentualną decyzję podjęli jeszcze przed zakończeniem tego roku kalendarzowego. Można to zrobić za sprawą rozmowy telefonicznej, korespondencji pocztowej lub wizyty w punkcie obsługi klienta.

- Ofertę można zmienić korzystając z naszej aplikacji mojtauron.pl lub dzwoniąc na infolinię 555 444 555.. Konsultanci pomogą wybrać klientom najkorzystniejszą cenowo ofertę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb – wyjaśnia Daniel Iwan.

Wszystkie oferty grupy TAURON dostępne są na stronie internetowej www.tauron.pl.

 

IMPACT_POK_Tauron-02597.jpg

Rozmiar 17,2 MB 6852x4568 pikseli

1 / 2

Foto

30.11.2022

Pobierz jpg (17,2 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.