TAURON inwestuje w edukację. Szkoły dostaną po 100 tys. zł

Zielone Laboratoria TAURONA to program, w ramach którego wyłonione zostaną cztery szkoły, a każda z nich otrzyma 100 tysięcy złotych na remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych. Szczegóły dostępne są na stronie laboratoria.tauron.pl. W programie mogą wystartować szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z południa Polski. TAURON 21 marca br. ogłosił szczegóły programu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach, który był beneficjentem ubiegłorocznej edycji.

- TAURON konsekwentnie rozwija gospodarkę opartą na wiedzy. Budując nowoczesną energetykę, opartą o źródła odnawialne, potrzebujemy fachowców, którzy będą gotowi sprostać nowym wyzwaniom. Myśląc więc o przyszłości firmy i gospodarki na południu Polski inwestujemy w szkoły, bo to właśnie wiedza daje najwyższą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Do programu mogą aplikować szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Docenione zostaną najatrakcyjniejsze prezentacje samych szkół, jak i planowanych pracowni. Zgłoszenia powinny być przygotowane w formie wideo lub prezentacji multimedialnych. Załączony powinien być także szczegółowy kosztorys wydatkowania 100 tysięcy złotych. Zgłoszenia należy wysłać mailem na adres tpe.laboratoria@tauron.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej laboratoria.tauron.pl.

- Nasza szkoła rok temu wysłała propozycję stworzenia Zielonego Laboratorium TAURONA. Wygraliśmy i od września ur. cieszymy się każdą chwilą spędzoną w nowoczesnej i świetnie zaprojektowanej klasopracowni. Uczniowie korzystają tu z najnowocześniejszego sprzętu multimedialnego do zintegrowanej nauki przedmiotów ścisłych - biologii, fizyki, chemii, geografii i matematyki. Innowacyjne oprogramowanie pozwala uczniom obserwować obiekty i zjawiska przyrodnicze 3D w rozszerzonej rzeczywistości - referuje dyrektor Iwona Pochopień ze zwycięskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach.

Harmonogram realizacji projektu:

  • 21 marca - 15 maja 2023 r. - rozpoczęcie projektu i przyjmowanie zgłoszeń.
  • 23 maja 2023 r. - ogłoszenie wyników projektu.
  • 24 maja - 30 czerwca 2023 r. - podpisanie umów ze szkołami, przekazanie środków finansowych.
  • 1 lipca - 31 sierpnia 2023 r. - czas dla wybranych szkół na wdrożenie projektów (remont i wyposażenie sali).
  • 1 września 2023 r. - otwarcie klas w szkołach, konferencja prasowa w każdej zmodernizowanej klasopracowni.

TAURON wspiera naukę

TAURON od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1300 osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. TAURON organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy TAURONA, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne.

Na platformie YouTube działa kanał edukacyjny w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA – włącz dla dobra dziecka”’. Można na nim znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży, które w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zagadnienia z dziedziny fizyki i energetyki. Ponadto na stronie edukacja.bezpieczniki.tauron.pl znajdują się m.in. gotowe scenariusze lekcji, gry online, quizy i ćwiczenia, a nawet instrukcje krok po kroku, jak w bezpieczny sposób, w domowych warunkach, przeprowadzić ciekawe doświadczenia. Co roku TAURON organizuje również konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny energetyki.

1F8A5222.jpeg

Rozmiar 5,2 MB 5472x3648 pikseli

1 / 1

Foto

21.03.2023

Pobierz jpeg (5,2 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.