Większe oszczędności na rachunku za prąd z Kartą Dużej Rodziny

Ponad pół miliona oświadczeń złożyli już klienci TAURONA, chcąc skorzystać z wyższych limitów dla energii elektrycznej i cen maksymalnych dla firm. Duże rodziny mogą zaoszczędzić nawet 3 tys. złotych na rachunkach za prąd dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej. Warunkiem jest posiadanie Karty Dużej Rodziny i złożenie oświadczenia do 30 czerwca.

- Dla ponad pięciu milionów naszych klientów ograniczone ceny prądu oznaczają oszczędności na rachunkach w wysokości 2 tysięcy złotych. Wszystkich uprawnionych do wyższych limitów, w tym duże rodziny zachęcamy do skorzystania z tego wsparcia i złożenia niezbędnych oświadczeń - mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Wszystkie gospodarstwa domowe, bez konieczności składania oświadczenia, korzystają z zamrożonych cen do limitu zużycia 2000 kWh.

Klienci, którzy są uprawnieni do skorzystania z podwyższonych limitów 2600 kWh lub 3000 kWh muszą założyć specjalne oświadczenia i mają na to czas do końca czerwca tego roku. W tej grupie znajdują się m.in. gospodarstwa domowe, w których zamieszkują osoby z niepełnosprawnością, rolnicy i klienci, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny.

Przydatna karta

Jeżeli uprawniona rodzina nie posiada jeszcze karty warto ją wyrobić. Karta Dużej Rodziny uprawnia do szeregu zniżek i dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny można złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub elektronicznie, za pośrednictwem platformy emp@tia pod adresem empatia.mpips.gov.pl. Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne.

Ułatwiony kontakt

Po wyrobieniu Karty Dużej Rodziny najwygodniejszą metodą złożenia oświadczenia jest Internet. Oświadczenie, które dotyczy zwiększenia limitu na energię elektryczną można złożyć również poprzez aplikację mObywatel.

Dla gospodarstw, które nie zmieszczą się w ustawowych progach, przewidziano dodatkową pomoc. W każdym przypadku po przekroczeniu przez gospodarstwo domowe limitu zastosowana zostanie automatycznie ograniczona ustawowo cena dla nadwyżki prądu.

Najważniejsze informacje na temat rozwiązań zawartych w Tarczy są dostępne dla klientów TAURONA na stronach tauron.pl/zamrozenie-pradu oraz tauron.pl/ceny

TAURON wspiera klientów we wdrażaniu dobrych nawyków i optymalnych rozwiązań technologicznych dla domu, które przyniosą oszczędności i pozwolą w pełni skorzystać z rozwiązań Tarczy Solidarnościowej. Pomocne wskazówki naszych ekspertów można znaleźć w na blogu lepiej.tauron.pl, w social mediach, a także w praktycznym bezpłatnym poradniku na lepiej.tauron.pl/oszczędzanie

Rozmiar 727.6 kB

1 / 1

Audio

06.04.2023

Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż

Pobierz mp3 (727.6 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.