Uwaga na fałszywe strony podszywające się pod TAURON

Oszuści namawiają w mediach społecznościowych do rzekomego programu inwestycyjnego poprzez aktywne formularze z wykorzystaniem znanych postaci i logo TAURONA. Firma ostrzega przed oszustami i informuje, że nie prowadzi w mediach społecznościowych kampanii inwestycyjnych.

- Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność. Przypominamy, że nie należy klikać w linki do nieznanych i niezaufanych stron, ani tym bardziej podawać swoich danych osobowych - ostrzega Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy TAURON. - TAURON nie prowadzi w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów - przypomina rzecznik TAURONA. 

Bezpieczniej w Internecie

W kolejnych edycjach działań edukacyjnych TAURON pokazuje jak bronić się przed różnymi metodami oszustw interntowych, w tym przed phishingiem, czyli coraz popularniejszą metodą oszustwa. Polega ona na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy energetyczne lub banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

Oszuści internetowi wykorzystują fakt, że odbiorcy wiadomości nie wczytują się dokładnie w ich treść i część czynności wykonują bez zastanowienia. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk uważnego czytania wiadomości, przede wszystkim e-mail i SMS.

O tym jak bezpiecznie poruszać się w sieci eksperci TAURONA radzą w bezpłatnym poradniku dostępnym na tauron.pl/bezpieczenstwo i w publikacjach na blogu lepiej.tauron.pl.

Rozmiar 1.5 MB

1 / 1

Audio

21.04.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1.5 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.