TAURON Bieg z Flagą. Tak było w Katowicach

Ponad 1000 osób wzięło udział w TAURON Bieg z Flagą. Impreza organizowana z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, po raz kolejny przyciągnęła setki osób, którzy w ten wyjątkowy sposób chcieli uczcić Dzień Flagi.

W głównym biegu na pięć kilometrów triumfował Paweł Buczek z Tychów, który wyprzedził Andrzeja Nowaka z Sosnowca oraz Rafała Zelecha z Chełmka. Wśród kobiet najszybszą okazała się Ewa Stypiński ze Świętochłowic. Drugie miejsce zajęła Nicola Szafarczyk, trzecie Urszula Szewczyk. 

Wyniki z TAURON Biegu z Flagą 2023 znajdziesz tutaj

Katowicki Bieg z flagą został przygotowany jako zawody rodzinne. Dla dzieci przygotowano starty w biegach na 200, 400 i 800 m oraz wiele atrakcji - animacje, dmuchańce, fotobudka, upominki - podczas pikniku towarzyszącemu wydarzeniu

- Jednoczymy się dziś pod biało-czerwoną, naszą flagą narodową. Chcemy wspólnie oddać hołd narodowym symbolom, świętując jednocześnie 2 maja w duchu rywalizacji i patriotyzmu. Uważam, że nie ma lepszego pomysłu na aktywne i rodzinne spędzenie państwowego święta, jak Bieg z Flagą w katowickim Parku Leśnym - mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. 

- TAURON od lat promuje patriotyzm opierający się na aktywności sportowej. Dlatego bardzo nas cieszy tak ogromne zainteresowanie Biegiem z Flagą, czyli zawodami przygotowanymi z myślą o rodzinnym, wspólnotowym świętowaniu tego szczególnego dnia – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. -  Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z naszej propozycji i zdecydowali wziąć udział w tym wspólnym świętowaniu Dnia Flagi - dodaje Paweł Szczeszek.  

Pogoda sprzyja biegaczom, dlatego Bieg, poprzedzony profesjonalna rozgrzewką, rozpoczął się punktualnie o godz. 16.00 w Katowickim Parku Leśnym przy Dolinie Trzech Stawów. Chwilę później wystartowali uczestnicy marszu Nordic walking. Główna rywalizacja biegowa i Nordic walking toczyła się na dystansie pięciu kilometrów.

Każdy z uczestników otrzymał dedykowaną koszulkę sportową i pakiet startowy, a po ukończeniu biegu – pamiątkowy medal. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami od Partnerów wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia byli Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Grupa TAURON. Patronat Honorowy sprawował prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki.

2M6A4110_MP4_05_11_39_07_Still001.jpg

Rozmiar 3.9 MB 3840x2160 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.