TAURON partnerem kuźni siatkarskich talentów

TAURON Gwardia Wrocław Academy - tak nazywać się będzie wrocławska kuźnia siatkarskich talentów. TAURON zostanie tytularnym partnerem jednego z najważniejszych klubów siatkarskich na Dolnym Śląsku.

W poniedziałek w sali konferencyjnej stadionu Tarczyński Arena odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Gwardii i TAURONA opowiedzieli o szczegółach zainicjowanej współpracy.

- TAURON wspiera polską siatkówkę od wielu lat, tak na poziomie rozgrywek mistrzowskich, jak i amatorskim czy młodzieżowym. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu z wrocławskiej kuźni talentów wyrosną następcy naszych mistrzów, zachwycających swoją grą kibiców na całym świecie. Inwestycje w rozwój sportowy młodzieży postrzegamy, jako jedno z podstawowych zadań społecznej odpowiedzialności biznesu - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

- To zdecydowanie przełomowy moment dla naszej akademii i całego klubu! Bez wsparcia zewnętrznego trudno byłoby nam wznieść akademię na kolejny poziom. Tak mocny partner, jakim niewątpliwie jest firma TAURON przyspieszy rozwój klubu i pozwoli spokojnie myśleć o przyszłości. Cieszę się, że nasza praca jest doceniana, że nie musimy już wyłącznie sami kreować marki Gwardii Wrocław - wyjaśnia Łukasz Tobys, prezes klubu z Dolnego Śląska.

Dziś w ramach Akademii Gwardii Wrocław prowadzone jest siedem drużyn, grających w rozgrywkach ligowych - drużyna młodzików, dwie drużyny juniorów młodszych, dwa zespoły juniorów oraz zespół rywalizujący w I Lidze Dolnośląskiej.

Dodatkowo trenerzy akademii prowadzą grupy naborowe, gdzie trenują dzieci już od 8 roku życia, a w sumie w sercu Dolnego Śląska swoje siatkarskie umiejętności doskonali ponad 150 młodych adeptów sportu. Co roku młodzi przedstawiciele Gwardii meldują się w finałach Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.

- Jestem pewny, że ta współpraca zaowocuje kolejnymi sukcesami oraz projektami naszej akademii i będzie inspiracją dla innych. Wspólnie udowodnimy jak powinna wyglądać synergia pomiędzy biznesem, a sportem i co najważniejsze wykreujemy przyszłych reprezentantów Polski - dodaje prezes Łukasz Tobys.

Od lat w stolicy Dolnego Śląska budowana jest siatkarska kuźnia talentów, a młodzi zawodnicy z powodzeniem stanowią o sile młodzieżowych reprezentacji Polski czy drużyn ligowych. Dziś, tylko w barwach seniorskiej Gwardii Wrocław, z dumą można obserwować Tytusa Nowika i Marcela Chmielewskiego, który zadebiutuje niebawem w reprezentacji U-21.

- Współpraca z TAURONEM to duży krok w rozwoju Akademii Gwardii Wrocław, która pozwoli nam się skupić na stricte sportowo - organizacyjnych aspektach, a to z pewnością przełoży się na rozwój sportowy wrocławskiej młodzieży. Mam nadzieję, że dzisiejsza konferencja jest początkiem długoletniej współpracy, dzięki której gwardyjska akademia stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla kolejnych pokoleń młodych siatkarzy i z dumą będziemy mogli reprezentować Wrocław jak i Dolny Śląsk w walce o medale Mistrzostw Polski - mówi Mateusz Adamiak, dyrektor Akademii.

20230508_110548.jpg

Rozmiar 262,1 kB 2312x1302 pikseli

1 / 6

Foto

08.05.2023

Pobierz jpg (262,1 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.