Energetyczne oszczędności dla domu ze wsparciem TAURONA

Blisko 80 procent właścicieli mikroinstalacji w TAURONIE zainstalowało ją z chęci wygenerowania oszczędności – wynika z badań firmy. Produkcja prądu ze słońca, efektywniejsze ogrzewanie domu i naprawy domowych urządzeń to rozwiązania energetycznego lidera przynoszące realne oszczędności w domowych budżetach. Niemal połowa klientów TAURONA korzysta z dodatkowych usług i produktów oferowanych przez firmę.

TAURON rusza z nową kampanią informującą o rozwiązaniach wspierających zarówno oszczędności, jak i domową efektywność energetyczną.

- Dzięki rozwiązaniom, które przynoszą oszczędności wspieramy gospodarstwa domowe w efektywnym pozyskiwaniu i gospodarowaniu energią. Włączamy klientów do Zielonego Zwrotu i tym samym do sieci energetycznej TAURONA podłączona jest już blisko jedna trzecia wszystkich mikroinstalacji w Polsce. – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. - Szacujemy też, że tylko w tym roku kolejne 2 mln złotych z naszego programu dofinansowania trafi do domowych budżetów klientów, którzy zdecydują się na wymianę ogrzewania na bardziej wydajnedodaje prezes TAURONA.

Pewna produkcja ze słońca

Eksperci TAURONA zwracają uwagę na opłacalność instalacji fotowoltaicznychNa największe oszczędności mogą liczyć te gospodarstwa domowe, które zmaksymalizują autokonsumpcję, czyli bieżące zużycie produkowanej energii elektrycznej. Im lepiej dopasowana instalacja do rzeczywistego zużycia i większa autokonsumpcja energii wytworzonej przez tę instalację, tym oszczędności z fotowoltaiki są większe i można znacząco obniżyć rachunki za energię.

Dodatkowo w ramach wsparcia klientów, którzy posiadają już funkcjonującą instalację fotowoltaiczną, TAURON w ramach usługi Ochrona fotowoltaiki 24H, umożliwia unikalne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, obejmujące jej urządzenia oraz potencjalną utratę przychodów na skutek nieczynnej mikroinstalacji.

Oszczędności klientów związane są z wielkością produkcji energii elektrycznej. W tym zakresie ubezpieczyciel odpowiada za stratę finansową ubezpieczonego spowodowaną wystąpieniem niższej produkcji energii elektrycznej niż zakładana teoretycznie dla danej mikroinstalacji do 4500 zł w każdym rocznym okresie ubezpieczenia.

Pomocny serwisant

Niemal połowa klientów TAURONA korzysta z dodatkowych usług i produktów marki. Jednymi z najpopularniejszych są usługi serwisantów, z pomocą których można między innymi naprawić domowe sprzęty AGD/RTV, takie jak telewizor, pralka czy lodówka.

- Nasi klienci od lat chętnie korzystają ze wsparcia serwisantów i naprawy urządzeń, doceniając tym samym wynikające z tego korzyści ekonomiczne, ekologiczne i te odnoszące się do wygody i bezpieczeństwa – mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. - Ponad 80 procent konsumentów korzystających z usług serwisantów TAURONA deklaruje chęć ponownego skorzystania z nich w przyszłości, a blisko 70 procent klientów zdecydowanie poleciłoby produkty i usługi TAURONA swoim bliskim – podkreśla prezes Soja.

Korzystne ogrzewanie

Energetyczny lider kontynuuje w tym roku swój program dotacji do wymiany ogrzewania pn. „Ogrzej się z TAURONEM”. Ze zwiększonej w tym roku dopłaty wynoszącej nawet 4400 zł można skorzystać będąc właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego i chcąc wymienić stare źródło ciepła na nowe i efektywniejsze.

Do tej pory uczestnicy programu otrzymali już ponad milion złotych dotacji do wymiany ogrzewania. W tym roku TAURON szacuje, że wypłaci kolejne 2 mln złotych dotacji dla gospodarstw domowych z czterech województw. Łączne dofinansowanie może sięgać nawet sto procent wartości inwestycji w domowe ogrzewanie.

Dofinansowanie obejmuje wymianę dotychczasowego źródła ciepła na rozwiązania o wyższej klasie efektywności energetycznej. Bezzwrotne dofinansowanie przyznawane jest w tym roku na pompę ciepła.

Tarcza dla domu

Oszczędności dla gospodarstw domowych zapewniają także ograniczone ceny prądu w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej. Wszystkie gospodarstwa domowe, bez konieczności składania oświadczenia, będą korzystać z zamrożonych cen do limitu zużycia 2000 kWh.

Klienci, którzy są uprawnieni do skorzystania z podwyższonych limitów 2600 kWh lub 3000 kWh muszą złożyć specjalne oświadczenia i mają na to czas do 30 czerwca

Kampania pod hasłem „Umówmy się” emitowana będzie w mediach ogólnopolskich, lokalnych i w internecie do końca czerwca. Porady ekspertów TAURONA dotyczące efektywnych rozwiązań energetycznych dla domu będą między innymi w kolejnym e-booku oraz na blogu lepiej.tauron.pl.

Więcej na tauron.pl/umowmysie

Rozmiar 876.0 kB

1 / 2

Audio

18.05.2023

Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż

Pobierz mp3 (876.0 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.