TAURON zakończył sezon grzewczy

254 dni trwał zakończony właśnie sezon grzewczy w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Z ciepła sieciowego dostarczanego przez TAURON korzysta około 800 tysięcy mieszkańców regionu. Grupa wyprodukowała około 9,3 miliona GJ ciepła. W wyniku przyłączeń nowych budynków, moc cieplna dostarczana przez TAURON znacząco wzrosła.

- Nieustannie zachęcamy do korzystania z ciepła sieciowego, jako najbardziej ekologicznego źródła ogrzewania. Dzięki temu rozwiązaniu można wyeliminować dużą część małych i nieefektywnych źródeł domowych, które działają w oparciu o paliwa stałe. Prace związane z przyłączeniami nowych odbiorców do sieci ciepłowniczej trwają przez cały rok. Każde kolejne przyłączenie budynku oznacza mniej indywidualnych pieców i kominów, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości powietrza w naszym regionie - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

TAURON wyprodukował w zakończonym właśnie sezonie około 9,3 mln GJ ciepła. Natomiast sprzedaż ciepła w sezonie grzewczym do klientów końcowych wyniosła 11,3 mln GJ. W wyniku przyłączeń nowych budynków, moc cieplna dostarczana przez TAURON Ciepło w 2022 roku wzrosła o 38 MWt.

Warto pamiętać, że z ciepła sieciowego można korzystać przez cały rok - zarówno do celów ogrzewania mieszkań jak i do ogrzewania ciepłej wody sieciowej. Klienci TAURONA, czyli głównie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, indywidualnie decydują, jak długo trwa u nich sezon grzewczy.

- Sezon grzewczy jest pojęciem umownym, nasi Odbiorcy indywidualnie decydują, kiedy ogrzewanie zostanie włączone lub wyłączone. Nie stosujemy konkretnego terminu rozpoczęcia lub zakończenia sezonu grzewczego. W okresie przejściowym, wiosną i jesienią, dostawy ciepła reguluje automatyka pogodowa umożliwiająca włączenie lub wyłączenie ciepła do budynku - w zależności od temperatury zewnętrznej - mówi Marcin Staniszewski, prezes spółki TAURON Ciepło.

#WeźNieSmoguj #WeźOddychaj

TAURON zachęca do korzystania z sieci ciepłowniczej, jako najbardziej ekologicznego sposobu ogrzewania w miastach. Zmiana przyzwyczajeń mieszkańców regionu przyczynia się stopniowo do poprawy jakości życia w województwie śląskim. Więcej na temat akcji #WeźNieSmoguj #WeźOddychaj można znaleźć w internecie na stronie wezniesmoguj.tauron.pl.

TAURON Ciepło to największy dostawca ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce. W skład spółki wchodzą zakłady zlokalizowane w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej oraz jednostki działające lokalnie.

Łączna moc cieplna zainstalowana zakładów wytwórczych wchodzących w skład TAURON Ciepło - pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych - wynosi ok. 1170 MW. Całkowita wartość mocy zamówionej wynosi prawie 2200 MW. Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie TAURON Ciepło wynosi około 1100 km.

Poprzez prawie 4000 węzłów cieplnych spółka dostarcza ciepło do 250 tys. gospodarstw domowych, czyli około 800 tys. mieszkańców. TAURON Ciepło obsługuje łącznie prawie 4000 klientów, ogrzewa blisko 9000 budynków w aglomeracji.

Rozmiar 1,4 MB

1 / 1

Audio

14.06.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1,4 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.