Większe oszczędności z fotowoltaiki. Porady TAURONA

Ponad 62 tys. zł dofinansowania do fotowoltaiki można uzyskać korzystając z programu Mój Prąd 5.0 wraz z tegorocznym dofinansowaniem do wymiany ogrzewania od energetycznego lidera. W nowym e-poradniku eksperci TAURONA wskazują jak zwiększyć opłacalność domowej produkcji prądu ze słońca.

- Do sieci TAURONA podłączona jest już ponad 380 tys. mikroinstalacji, a to blisko jedna trzecia wszystkich tego typu inwestycji w Polsce. Odnawialne źródła będą też już wkrótce dominowały w miksie wytwórczym TAURONA, stanowiąc 80 procent wytwarzanej energii. W ramach Zielonego Zwrotu zmieniamy się jako grupa energetyczna i jednocześnie wspieramy rozwój fotowoltaiki dla naszych klientów w gospodarstwach domowych, tak aby osiągali długofalowe oszczędności - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna może obniżyć rachunki za prąd nawet o połowę. O skali oszczędności decyduje wiele czynników, takich jak na przykład wysokość autokonsumpcji, czyli ilość energii wyprodukowanej przez instalację, która zużywana jest na bieżąco. Istotne są również aspekty techniczne, czyli usytuowanie instalacji, czy odpowiednio dobrana do naszych potrzeb jej moc.

Bezpieczna produkcja

Wspierając klientów, którzy posiadają już funkcjonującą instalację fotowoltaiczną, TAURON umożliwia unikalne rynkowo ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, które obejmuje nie tylko same urządzenia, ale także potencjalną utratę przychodów na skutek nieczynnej mikroinstalacji.

- Na największe oszczędności z fotowoltaiki mogą liczyć te gospodarstwa domowe, które zmaksymalizują autokonsumpcję. Im lepiej dopasowana instalacja do rzeczywistego zużycia i większa autokonsumpcja energii wytworzonej przez tę instalację, tym oszczędności z fotowoltaiki są większe. Dodatkowo wspieramy prosumentów oferując zabezpieczenie wartości produkowanej energii, dzięki czemu w przypadku niższej produkcji energii lub przerwy w działaniu instalacji prosument otrzyma zwrot do 4500 zł w każdym rocznym okresie ubezpieczenia - podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Dla realizacji inwestycji ważnym jest wartość możliwego do pozyskania dofinansowania. W kwietniu br. ruszyła kolejna edycja programu „Mój Prąd”, który wspiera osoby, które zainwestowały lub planują zainwestować w instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła dla gospodarstw domowych. Wartość dofinansowania, jakie można dzięki uzyskać to nawet 58 000 zł.

Dodatkowo dofinansowanie to można połączyć z dotacją na wymianę ogrzewania od TAURONA sięgającą 4400 zł. Dofinansowanie w programie „Ogrzej się z TAURONEM” obejmuje wymianę dotychczasowego źródła ciepła na rozwiązania o wyższej klasie efektywności energetycznej. Bezzwrotne dofinansowanie przyznawane jest w tym roku na pompę ciepła.

Bezpłatny poradnik od TAURONA dostępny jest na stronie tauron.pl/ebook

Rozmiar 847,6 kB

1 / 3

Audio

16.06.2023

Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż

Pobierz mp3 (847,6 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.