TAURON partnerem Kliniki Jeża MegaZwierza w Stanowicach

700 wyleczonych jeży, 25 ostrzegawczych znaków drogowych i ponad 150 domków dla tych małych ssaków w parkach i ogrodach miast południowej Polski – to dotychczasowe osiągnięcia programu Jeż MegaZwierz. Realizowany przez TAURON projekt ma na celu ochronę jeży i promocję wiedzy na ich temat. Jeż to symbol strategii realizowanej przez energetycznego lidera pod nazwą Zielony Zwrot TAURONA.

W tym roku do ogrodów trafi kolejnych 20 domków, a klinika w Stanowicach koło Rybnika zostanie wyposażona w dodatkowy specjalistyczny sprzęt. Dzień otwarty Kliniki odbędzie się w sobotę 8 lipca.

- Dążymy do osiągniecia neutralności klimatycznej w 2050 r., ale nie zapominamy o działaniach ekologicznych w codzienności, która nas otacza. Jeż jest strażnikiem naszej ekologicznej zmiany, symbolem Zielonego Zwrotu TAURONA, ale przede wszystkim to pożyteczne zwierzątko, któremu niesiemy konkretną pomoc - w tym roku kolejne domki trafią do parków, a do jeżowej Kliniki w Stanowicach dotrze konieczne wsparcie - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Zielony Zwrot TAURONA z jeżem

Klinika Jeża, czyli Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Stanowicach to miejsce niezwykłe. Tutaj przyjmowane są pokaleczone, słabe, chore oraz niedożywione jeże głównie z województwa śląskiego, ale także z terenu całej Polski.

Ośrodek otacza opieką kolczaste zwierzaki, udziela im pierwszej pomocy, leczy, pielęgnuje i karmi. Zdrowe jeże wypuszczane są na wolność, do ich środowiska naturalnego. Bywa i tak, że jeże niezdolne do samodzielnej egzystencji spowodowanej trwałym kalectwem pozostaną w ośrodku do końca swoich dni.

- W Stanowicach powstał trzy lata temu azyl dla jeży, to tu ponad 700 zwierząt odzyskało zdrowie i siły do powrotu w swoje środowisko naturalne. Dzięki wsparciu Fundacji TAURON Klinika Jeża MegaZwierza w Stanowicach wzbogaciła się o inkubator dla małych zwierząt, stacjonarny koncentrator tlenu, mikroskop z trzecim torem optycznym, stetoskop dla małych zwierząt. Sprzęt ten jest niezbędny w trakcie ratowania jeży - wyjaśnia Joanna Suwała, fundatorka i prezes Śląskiej Fundacji „Życie dla Jeży”. - W tym roku rozwinęliśmy naszą bazę dzięki zakupowi specjalistycznego kontenera, w którym mieszczą się kojce szpitalne dla jeży - dodaje prezes Suwała.

Śląska Fundacja „Życie dla Jeży” powstała w celu propagowania ochrony środowiska naturalnego i bioróżnorodności, w tym prowadzenia działań na rzecz ratowania jeży oraz finansowania Ośrodka w Stanowicach.

Energetyczny lider wybrał jeża na ambasadora swojej transformacji czyli Zielonego Zwrotu TAURONA. W związku z tym od prawie pięciu lat organizuje kampanie pomocowe dla jeży: buduje domki chroniące te zwierzęta oraz montuje przydrożne znaki przypominające kierowcom o jeżach. Łącznie dzięki prowadzonej przez TAURON akcji do parków i ogrodów w południowej Polsce trafiło ponad 150 domków dla jeży. TAURON przekazał domki dla jeży wielu miejskim i leśnym parkom, w tym m.in. Kłodzku, Bielsku-Białej, Katowicom i Opolu. Firma na swoich kanałach komunikacyjnych promuje jeżowy dobrostan przypominając podstawowe zasady chroniące te pożyteczne zwierzęta.

Dzień otwarty w Klinice Jeża MegaZwiera odbędzie się w sobotę 8 lipca br. – spotkanie na parkingu przy ulicy Szkolnej 1 w Rybniku - Stanowicach o 10.45. Na spotkaniu może się pojawić max. 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń na adres mailowy karolina.wieczorek@tauron.pl

Natomiast 15 lipca 2023 r. o godz. 11.00 odbędzie się Dzień otwarty Elektrowni Wodnej WROCŁAW. Każda grupa, która odwiedzi w tym dniu nasz obiekt zostanie uhonorowana jeżowym domkiem, który trafi do wrocławskiego parku. Decyduje również kolejność zgłoszeń na maila karolina.wieczorek@tauron.pl

Klauzula informacyjna dla osób zgłaszających swoją chęć udziału w ramach wydarzenia pn.: „Dzień otwarty w Klinice Jeża MegaZwierza” oraz „Dzień otwarty Elektrowni Wodnej WROCŁAW”

Rozmiar 1,5 MB

1 / 4

Audio

30.06.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1,5 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.