TAURON na dłużej z Rakowem

Grupa TAURON pozostaje na kolejny sezon sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa!

Przedłużenie współpracy ogłoszono na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na stadionie przy ul. Limanowskiego 83. W ramach umowy logotyp TAURON nadal będzie widoczny na strojach drużyny, na materiałach promocyjnych oraz w mediach społecznościowych.

- Cieszymy się, że Grupa TAURON w kolejnym sezonie kontynuuje współpracę z naszym klubem. Wsparcie TAURONA zapewnia nam stabilizację w rozwoju organizacyjnym i sportowym. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tę współpracę, w szczególności prezesowi Pawłowi Szczeszkowi i europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie i wiarę w nasz projekt. Wierzę, że wspólnie będziemy świętować kolejne sukcesy - mówi Piotr Obidziński, prezes zarządu Raków Częstochowa.

TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Nowa strategia Grupy TAURON do 2030 roku przewiduje znaczne przyspieszenie zielonej transformacji i wyznacza ścieżkę do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Planowany jest m.in. kilkukrotny wzrost mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc.. TAURON od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Wśród wielu projektów, jednymi z najważniejszych są te mające na celu wsparcie szeroko pojętego sportu. Koncern wspiera piłkę nożną, żużel, hokej, a także organizuje piłkarski TAURON Junior Cup.

- Sukces rodzi się z ciężkiej pracy, solidności i dbałości o detale, tak działa Raków Częstochowa i jak widać przynosi to wielkie sukcesy, czyli Mistrzostwo Polski. Cieszę się, że jako firma jesteśmy częścią tej wielkiej drużyny, że mieliśmy w tym sukcesie swój udział. Jestem przekonany, że nowa umowa nadal będzie wspierać realizację naszych celów biznesowych - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

- Sukces Rakowa to również zasługa Grupy TAURON, która dała pozytywną energię klubowi i drużynie. Przed nami nowy sezon, jestem przekonana, że Raków brawurowo wejdzie na europejskie salony piłkarskie. Cieszymy się z tegorocznego sukcesu Rakowa Częstochowa i czekamy na kolejne  - mówi Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Wiśniewska.

Cieszymy się, że tak udana współpraca będzie trwała dłużej!

Rozmiar 911,3 kB

1 / 4

Audio

07.07.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (911,3 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.