Więcej lasów. Setki tysięcy drzew od TAURONA

Ponad 650 tysięcy dębów, sosen, świerków i innych drzew posadził TAURON wraz z Lasami Państwowymi na blisko 100 hektarach Górnego i Dolnego Śląska oraz w Małopolsce. Tej wielkości las może pochłaniać rocznie nawet kilkaset ton dwutlenku węgla.

- Wspieramy redukcję śladu węglowego dążąc do osiągnięcia przez Grupę TAURON neutralności klimatycznej. Do 2030 roku chcemy ograniczyć emisyjność o 80 procent, a będzie to możliwe dzięki budowie nowych mocy zainstalowanych w OZE, a także dekarbonizacji ciepłownictwa - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. - Współpraca z Lasami Państwowymi pozwala na zwiększenie absorpcji dwutlenku węgla, poprzez wdrażanie koncepcji lasu węglowego - dodaje prezes TAURONA.

W wyniku współpracy TAURONA i Lasów Państwowych polskie lasy wzbogaciły się o nowe sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Drzewa posadzono w nadleśnictwach Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Koszęcin, Olesno, Głogów i Lądek-Zdrój na łącznej powierzchni 100 hektarów, czyli wielkości odpowiadającej prawie 140 boiskom piłkarskim.

Lepsze rezultaty

Współpraca TAURONA z Lasami Państwowymi prowadzona jest w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych. Celem projektu jest wsparcie prac mających na celu zwiększenie absorbcji dwutlenku węgla z atmosfery przez lasy poprzez modyfikację standardowej zrównoważonej gospodarki leśnej. Dzięki takiemu działaniu dany fragment lasu może pochłonąć jeszcze więcej CO2 niż dotychczas.

Koncepcja lasu węglowego zakłada prowadzenie ukierunkowanych działań i zabiegów leśnych m.in. poprzez wprowadzenie młodego pokolenia lasu pod osłoną starych drzew, zróżnicowanie gatunków drzew liściastych, wprowadzenie runa i podszycia, a także odtwarzanie terenów podmokłych.

Więcej drzew

W odnowienie lasów angażują się również klienci energetycznego lidera poprzez korzystanie z produktu TAURONA pod nazwą Prąd EKO + Las, w ramach którego, każdy klient przyczynia się nie tylko do posadzenia kolejnych drzew, ale może też kupować energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Energetyczny lider prowadzi także działania edukacyjne dotyczące roli lasów. Więcej o działaniach wspierających środowisko naturalne na blogu lepiej.tauron.pl.

Photo by Gustav Gullstrand on Unsplash

Rozmiar 2,4 MB 3264x2448 pikseli

1 / 2

Foto

02.08.2023

Photo by Gustav Gullstrand on Unsplash

Pobierz jpg (2,4 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.