TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

TAURON Hokej Liga i TAURON Liga Hokeja Kobiet to nowe nazwy krajowych rozgrywek hokejowych.  Grupa TAURON będzie wspierała również w najbliższych czterech latach polskie reprezentacje hokejowe. Zaangażowanie w hokej na lodzie to element współpracy energetycznego lidera z Polskim Komitetem Olimpijskim.

- Dzięki partnerstwu z Polskim Komitetem Olimpijskim będziemy w najbliższych latach blisko współpracować z hokejem na poziomie reprezentacyjnym i ligowym. Hokej jest bardzo popularny na południu Polski, gdzie koncentrujemy naszą działalność biznesową. Przypomnę, że cztery najlepsze zespoły z ubiegłego sezonu reprezentują województwo śląskie i małopolskie - wyjaśnia Artur Warzocha, Wiceprezes Grupy TAURON. - Na poziomie reprezentacyjnym nasi hokeiści awansowali w tym roku do elity. Liczymy na dobre występy naszej reprezentacji w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026, który odbędzie się w Sosnowcu - dodaje prezes TAURONA.

W ramach zainicjowanej w lipcu współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim TAURON wspiera kilka dyscyplin sportowych, w tym właśnie polski hokej. Energetyczny lider poza rozgrywkami ligowymi mężczyzn i kobiet został też partner polskich reprezentacji oraz polskiej drużyny kobiecej Metropolia Silesia, grającej w międzynarodowej lidze European Women’s Hockey League.

Sezon rozgrywkowy 2023/2024 TAURON Hokej Ligi startuje w piątek, 8 września. Ten czas będzie dla drużyny wyjątkowy, bo w maju 2024 roku po ponad dwóch dekadach przerwy, reprezentacja Polski, w której skład wchodzą zawodnicy TAURON Hokej Ligi, zagra w mistrzostwach świata elity. Natomiast 9 września, dzień po inauguracji męskiej ligi, sezon zasadniczy i rozgrywki rozpocznie TAURON Liga Hokeja Kobiet.

- Polski hokej rozwija się, jest coraz silniejszy, także dzięki wsparciu tak potężnej firmy jak TAURON Polska Energia. Dziękuję TAURONOWI za zaufanie. TAURON Hokej Liga zapowiada się pasjonująco, bo potentaci wzmocnili się, a drużyny, które w poprzednich rozgrywkach, były na dole ligowej tabeli, zbudowały mocne składy. Ten sezon jest bardzo ważny, bo zdecydowana większość reprezentantów kraju gra w naszej lidze, a w maju przyszłego roku reprezentacja Polski po 22 latach przerwy wystąpi w mistrzostwach świata elity. Terminarz ligowy został tak skonstruowany, aby w fazie play-off było mniej przerw. Reprezentanci będą mieć czas, by przejść płynnie do bezpośrednich przygotowań przed globalnym świętem hokeja w Czechach – mówi Andrzej Gut, prezes Polish Ice Hockey Events Department, spółki, która organizuje hokejowe rozgrywki w Polsce.

Jako  partner tytularny Grupa TAURON będzie wspierała ligę mężczyzn jak i kobiet polskiego hokeja na lodzie, który wymaga odpowiedniego i profesjonalnego zaplecza technicznego i personalnego.

TAURON poszerza zakres zaangażowania w polski sport, a dzięki współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim zyskał oficjalne członkostwo w Polskiej Rodzinie Olimpijskiej i stał się mecenasem sportowców, w tym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Grupa TAURON poza hokejem na lodzie, w szczególny sposób będzie wspierała także takie dyscypliny jak gimnastyka, wrotkarstwo czy lotnictwo sportowe.

Hokej.png

Rozmiar 1.8 MB 2731x1366 pikseli

1 / 4

Hokej

29.08.2023

Pobierz png (1.8 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.