Zielone Laboratorium na nowy rok szkolny

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach od nowego roku szkolnego będą uczyć się przedmiotów ścisłych korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Klasopracownia powstała w ramach Zielonych Laboratoriów TAURONA.

- Zielone Laboratoria TAURONA to tworzenie nowoczesnych klasopracowni do nauki przedmiotów ścisłych, gdzie proces budowania umiejętności jest zintensyfikowany, bo wiedza z tablicy natychmiast jest weryfikowana eksperymentalnie – wyjaśnia Artur Warzocha wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. - Poprzez stworzenie nowoczesnych i przyjaznych do nauki przestrzeni motywujemy uczniów do pogłębiania wiedzy oraz wzmacniamy ich kompetencje i umiejętności – dodaje wiceprezes Warzocha.

W nowoczesnej klasopracowni znalazły się m.in.: generator Van de Graffa, zestaw elektroniczny, ława optyczna, okulary ClassVR Premium wraz z kontrolerami, monitor interaktywny, przyrząd do badania ruchów: jednostajnego i zmiennego.

- Zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny pozwolą na prowadzenie zajęć w bardziej atrakcyjny i innowacyjny sposób, co z kolei zwiększy motywację uczniów do nauki i rozwijania umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych.    Projekt Zielone Laboratoria TAURONA to wspaniałe przedsięwzięcie integrujące nauczycieli, uczniów, rodziców oraz społeczność lokalną Iwona Szmelich – ocenia dyrektor SP4 w Czerwionce – Leszczynach.

Do tegorocznej, drugiej edycji zgłosiło się 238 szkół - 193 szkół podstawowych i 45 średnich w tym: 100 z woj. śląskiego, 69 z woj. małopolskiego, 40 z woj. dolnośląskiego i 29 z woj. opolskiego. Docenione zostały najatrakcyjniejsze prezentacje samych szkół, jak i planowanych pracowni. Zgłoszenia zostały przygotowane w formie wideo lub prezentacji multimedialnych.

- Energetyka przechodzi głęboką transformację zmierzając ku neutralności klimatycznej. Liczymy, że w Zielonych Laboratoriach uczyć będą się kolejne pokolenia energetyków, których  potrzebuje polska gospodarka – wyjaśnia wiceprezes Warzocha.

Oprócz szkoły w Czerwionce – Leszczynach po dwóch miesiącach prac montażowych pracownie powstały w:

- Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce, (woj. opolskie);

- Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku, (woj. małopolskie);

- Szkole Podstawowej nr 5 im. G. Morcinka w Mysłowicach, (woj. śląskie). 

Realizowany po raz drugi Program Zielone Laboratoria TAURONA bezpośrednio nawiązuje do strategii firmy czyli Zielonego Zwrotu TAURONA. Organizacja promując nowoczesną edukację zachęca młodzież do związania się w przyszłości z energetyką.

Wsparcie TAURONA dla szkół

TAURON od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się w sumie 1300 osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. TAURON organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy TAURONA, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne.

Na platformie YouTube działa kanał edukacyjny w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA - włącz dla dobra dziecka”’. Można na nim znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży, które w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zagadnienia z dziedziny fizyki i energetyki. Ponadto na stronie edukacja.bezpieczniki.tauron.pl znajdują się m.in. gotowe scenariusze lekcji, gry online, quizy i ćwiczenia, a nawet instrukcje krok po kroku, jak w bezpieczny sposób, w domowych warunkach, przeprowadzić ciekawe doświadczenia. Co roku TAURON organizuje również konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny energetyki.

Program objęty jest patronatem Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

twitter.png

Rozmiar 1.8 MB 2731x1366 pikseli

1 / 6

twitter

04.09.2023

Pobierz png (1.8 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.