Szkoła w Chojniku ma nowoczesne laboratorium

W Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku w województwie małopolskim uczniowie zaczynają już korzystać z nowoczesnego laboratorium do nauki przedmiotów ścisłych.  Klasopracownia powstała w ramach autorskiego projektu Zielone Laboratoria TAURONA.

- Energetyka potrzebuje nowych kompetencji, by sprostać wymaganiom głębokiej transformacji. Cieszy nas rosnące zainteresowanie naszym programem. W tym roku otrzymaliśmy niemal o sto projektów więcej niż w ubiegłym roku, a poziom nadesłanych projektów był bardzo wysoki - wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes Grupy TAURON. - Nowoczesne klasopracownie powstają i w dużych ośrodkach miejskich, ale też w miasteczkach i wsiach. Dzięki temu działaniu niwelujemy różnice w dostępie do nowoczesnej edukacji – dodaje wiceprezes Warzocha.

Dzięki projektowi szkoła w Chojniku wzbogaciła się o nowoczesną salę dydaktyczną. Na jej wyposażeniu znajdują się: mikroskopy, które współpracują z tabletami i monitorami interaktywnymi, dygestorium z pełnym wyposażeniem w szkło laboratoryjne, odczynniki, wskaźniki chemiczne, kamera rejestrująca obraz i przekazującą go na monitor, teleskop, pełnowymiarowy szkielet człowieka, zestawy brył obrotowych, domina matematyczne, zestawy doświadczalne do mechaniki, elektrostatyki, magnetyzmu, komputer, okulary VR, a także nowoczesne stoły laboratoryjne.

- Zielone Laboratorium w Chojniku to inwestycja w przyszłość naszych dzieci. Nauczyciele wspierają talenty uczniów i pomagają im się rozwijać, umożliwiając dzieciom wykorzystanie swojego potencjału, a pozyskanie nowoczesnych pomocy naukowych przyczynia się do uatrakcyjnienia i uskutecznienia procesu dydaktycznego. Mamy nadzieję, że wspomniane laboratorium wpłynie na większe zainteresowanie naukami ścisłymi, a w dalszej perspektywie zaowocuje tym, że wielu naszych absolwentów podejmie naukę w technikum i na politechnice - wyjaśnia Katarzyna Hołda, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku.

Do tegorocznej, drugiej edycji zgłosiło się 238 szkół - 193 szkół podstawowych i 45 średnich w tym: 100 z woj. śląskiego, 69 z woj. małopolskiego, 40 z woj. dolnośląskiego i 29 z woj. opolskiego. Docenione zostały najatrakcyjniejsze prezentacje samych szkół, jak i planowanych pracowni. Zgłoszenia zostały przygotowane w formie wideo lub prezentacji multimedialnych.

Oprócz szkoły w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku po dwóch miesiącach prac montażowych pracownie powstały w:

- Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce, (woj. opolskie);

- Szkole Podstawowej nr 5 im. G. Morcinka w Mysłowicach, (woj. śląskie).

- Szkole Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce – Leszczynach (woj. śląskie).

Realizowany po raz drugi Program Zielone Laboratoria TAURONA bezpośrednio nawiązuje do strategii firmy czyli Zielonego Zwrotu TAURONA. Organizacja promując nowoczesną edukację zachęca młodzież do związania się w przyszłości z energetyką.

Wsparcie TAURONA dla szkół

TAURON od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się w sumie 1300 osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. TAURON organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy TAURONA, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne.

Na platformie YouTube działa kanał edukacyjny w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA - włącz dla dobra dziecka”’. Można na nim znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży, które w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zagadnienia z dziedziny fizyki i energetyki. Ponadto na stronie edukacja.bezpieczniki.tauron.pl znajdują się m.in. gotowe scenariusze lekcji, gry online, quizy i ćwiczenia, a nawet instrukcje krok po kroku, jak w bezpieczny

laboratorium.jpg

Rozmiar 2.7 MB 4032x3024 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.