Biznes zmniejsza ślad węglowy dzięki zielonej energii TAURONA

O ponad milion ton ograniczą w tym roku emisję dwutlenku węgla firmy i instytucje, korzystające z odnawialnych i kogeneracyjnych źródeł energii TAURONA. Elektrownie wodne, wiatrowe i fotowoltaiczne energetycznego lidera wyprodukowały w pierwszej połowie tego roku o 10 procent więcej energii elektrycznej niż rok temu. Wzrosła też moc zainstalowana segmentu źródeł odnawialnych TAURONA.

- Sukcesywnie realizujemy założenia Zielonego Zwrotu inwestując w transformację miksu energetycznego oraz sieć energetyczną. W pierwszym półroczu 2023 roku segment OZE obejmujący elektrownie wodne, wiatrowe i fotowoltaiczne wyprodukował o 10 procent więcej zielonej energii niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Korzystanie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych  jest jednym z kluczowych działań, które pozwala firmom i instytucjom realizować zobowiązania dotyczące neutralności klimatycznej. Redukcja śladu węglowego ma również istotne znaczenie dla firm eksportujących produkty na rynki unijne. Emisje związane z wykorzystywaną do działalności danej firmy energią są wliczane do mierzenia śladu węglowego przedsiębiorstw.

- Zielona energia w firmie to korzyści środowiskowe i biznesowe. Pozwala przedsiębiorcom spełnić coraz częściej stawiane przez kontrahentów wymogi związane z wykorzystaniem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Wspieramy redukcję śladu węglowego w działalności naszych klientów i dostarczamy rozwiązania, dzięki którym firmy i instytucje, korzystające z odnawialnych i kogeneracyjnych źródeł energii TAURONA będą mogły ograniczyć tylko w tym roku emisję dwutlenku węgla o ponad milion ton - podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. 

Popularne eko

Jak podkreślają eksperci TAURONA, rośnie zainteresowanie klientów biznesowych produktami energetycznymi, które są przyjazne środowisku. Jednym z nich jest EKO Premium, w którym energia w 100 procentach wyprodukowana została w konkretnym odnawialnym źródle energii Grupy TAURON, takim jak elektrownia wodna, farma wiatrowa lub instalacja fotowoltaiczna.

W tym roku zielona energia pod szyldem EKO Premium od TAURONA trafiła między innymi do PZU S.A, Toyota Motor Manufacturing Poland, a także do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”.

W przypadku energii produkowanej w odnawialnym źródle energii mówi się o unikniętej emisji dwutlenku węgla, czyli braku emisji CO2 z tytułu wytworzenia tej energii w instalacji OZE, a nie w źródle konwencjonalnym energetycznego spalania paliw.

EKO Premium to produkt unikatowy na rynku, bo oprócz tego, że zawiera Gwarancje Pochodzenia to jako jedyny w Polsce jest objęty Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej. System ten jest nadzorowany przez niezależną instytucję, tj. Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii, której eksperci, poza sprawdzeniem źródła pochodzenia energii odnawialnej, badają także jego całościowy wpływ na środowisko naturalne.

Więcej na biznes.tauron.pl/energia-elektryczna/eko-premium

Rozmiar 488,6 kB

1 / 2

Audio

05.10.2023

Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż

Pobierz mp3 (488,6 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.