TAURON pomaga do kwadratu

Żywność, chemia użytkowa, zabawki, kosmetyki, pomoce edukacyjne trafiły do podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w ramach akcji „Pomagamy do Kwadratu”. Na liście darów zebranych przez pracowników Grupy TAURON jest dwieście pozycji. Wsparcie jednostki opiekuńczej to kolejna odsłona wieloletniej współpracy, której celem jest wsparcie dzieci z trudnych dzielnic Śląska.

- Do potrzebujących trafi to, czego najbardziej potrzebują: żywność, artykuły higieniczne i przemysłowe, artykuły szkolne i papiernicze. Podopieczni Domu Aniołów Stróżów potrzebują wsparcia, które pomoże im rozwinąć skrzydła - wyjaśnia zaangażowanie TAURONA prezes zarządu Paweł Szczeszek. - Cieszy mnie, że nasi pracownicy po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w pomoc, która trafi do lokalnych społeczności na Śląsku, gdzie koncentrujemy naszą działalność biznesową - dodaje Szczeszek.

Zbiórka w TAURONIE była prowadzona przez ostanie trzy miesiące we wszystkich spółkach funkcjonujących w ramach Grupy.

- Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów rocznie otacza opieką ponad 600 dzieci. Nasi podopieczni to dzieci z dzielnic pogórniczych i pohutniczych, które potrzebują wsparcia. W drugich Domach prowadzonych przez nasze stowarzyszenie otrzymują ciepłe posiłki, pomoc w nauce, a przede wszystkim wsparcie w rozwiązywaniu problemów. Misji pomocy dzieciom ze Śląska i Zagłębia nie zrealizujemy jednak sami, potrzebujemy wsparcia ludzi i firm o dobrych sercach. Cieszymy się, że od lat możemy liczyć na naszego partnera: Grupę TAURON - opisuje współpracę Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów.

Na liście darów, które pracownicy Grupy TAURON przekazali podopiecznym Domu Aniołów Stróżów znajdują się artykuły spożywcze, artykuły przemysłowe i higieniczne oraz artykuły dydaktyczne i szkolne.

Pomagamy do Kwadratu to działanie charytatywne realizowane w tym roku po raz 6. TAURON zaangażował się także w inne działania Domu Aniołów Stróżów, w tym pomogliśmy przy organizacji: Anielskiego Lata czyli zabaw tematycznych dla dzieci spędzających lato w mieście, charytatywnego biegu TAURON Biegnij dla Aniołów w Parku Kościuszki, w którym w tym roku wzięło udział ponad 600 osób oraz Tauronkowej Eko Przedszkolandii - tematycznych zajęć dla maluchów. Wspólnie stworzyliśmy także Anielski Ogród Klimatyczny na Załężu i działamy razem na Europejskim Kongresie Gospodarczym. TAURON jest już po raz 4. partnerem głównym Domu Aniołów Stróżów.

Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów” od ponad 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami. Nieodpłatnie prowadzi osiem świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci. Obecnie we wszystkich placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży oraz ich rodziny. Często świetlice są jedynymi miejscami, w których najmłodsi mogą zjeść ciepły posiłek i w komfortowych warunkach odrobić lekcje.

Rozmiar 1.6 MB

1 / 3

Audio

11.10.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1.6 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.