TAURON już grzeje na południu Polski

TAURON rozpoczął sezon grzewczy - dostawa ciepła realizowana jest już do ponad 90 proc. budynków podłączonych do sieci energetycznego lidera. Tegoroczny sezon grzewczy rozpoczął się o dwa tygodnie później niż w ubiegłych latach. W skład Grupy TAURON wchodzi jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce.

- TAURON zakontraktował paliwa w ilości zapewniającej dostawy ciepła na najbliższy sezon grzewczy. Przygotowania do sezonu grzewczego, we wszystkich jednostkach wytwórczych TAURON Ciepło, rozpoczęły się z wyprzedzeniem, tak aby w pełni zabezpieczyć dostawy ciepła w sezonie grzewczym. Aktualny stan zapasów węgla w elektrociepłowniach i ciepłowniach oraz zawarte kontrakty, zabezpieczają ciągłość dostaw ciepła przez cały sezon grzewczy 2023/2024 - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. 

Wrzesień tego roku został odnotowany jako najcieplejszy wrzesień w historii pomiarów temperatury. Wyjątkowo długie lato i utrzymujące się wysokie temperatury powietrza w tym roku, spowodowały, że spółdzielnie i zarządcy zdecydowali o rozpoczęciu sezonu grzewczego w ich budynkach w październiku.

- Nasi klienci sami decydują, kiedy ogrzewanie zostanie włączone, składając indywidualnie wnioski. Nie należy obawiać się  tego, że wniosek o rozpoczęcie dostaw ciepła zostanie złożony za szybko, kiedy temperatura na zewnątrz może jeszcze wzrosnąć. W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy temperatury zewnętrzne są jeszcze zmienne, dostawy ciepła do mieszkań reguluje automatyka pogodowa, która umożliwia włączenie i wyłączenie dostaw do budynku w zależności od temperatury zewnętrznej - mówi Marcin Staniszewski, prezes TAURON Ciepło.

W TAURONIE zgłoszenie rozpoczęcia sezonu grzewczego możliwe jest on-line, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (e-BOK Ciepło) lub poprzez wysłanie wniosku drogą mailową. Dostawy są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.

W ubiegłym sezonie grzewczym TAURON wyprodukował około 9,3 milionów GJ (gigadżuli) ciepła. W tym roku firma przyłączyła do sieci ciepłowniczej 163 budynki (mieszkalne, usługowe i biurowe), ponadto do końca roku 2023 zostaną przyłączone kolejne 54 budynki.

Z ciepła sieciowego dostarczanego przez TAURON Ciepło korzysta ponad 800 tysięcy mieszkańców, przede wszystkim metropolii śląsko-dąbrowskiej, ale też na południu województwa śląskiego czyli w Cieszynie, Bielsku-Białej, Tychach. Podstawowe jednostki wytwórcze to elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i w Kamiennej Górze

#weź nie smoguj #weź oddychaj

Ciepło sieciowe jest ważnym narzędziem w walce ze smogiem w polskich miastach, jako nowoczesny sposób ogrzewania, który w bezpieczny i bezobsługowy sposób zapewnia komfort cieplny oraz dostawę ciepłej wody bez względu na porę roku. Ciepło sieciowe jest również coraz częściej tzw. pierwszym wyborem jeśli chodzi o sposób ogrzewania nowych budynków w mieście.

Ogrzewanie sieciowe jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań ogrzewania budynków wielorodzinnych w mieście. Spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w zaawansowanych technologicznie elektrofiltrach, których sprawność w TAURON Ciepło wynosi aż 99,9 proc.

Rozmiar 1,6 MB

1 / 3

Audio

18.10.2023

Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło

Pobierz m4a (1,6 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.