TAURON Junior Cup: w Krakowie o awans do wielkiego finału

40 drużyn z Małopolski rozpocznie w najbliższą sobotę rywalizację o awans do finału TAUORON Junior Cup. W krakowskiej Com-Com Zone zagrają m.in. ubiegłoroczni triumfatorzy KS Zakopane oraz Szkoła Futbolu Staniątki.

- TAURON Junior Cup kierujemy do młodych piłkarzy z południowej Polski - tak dużych aglomeracji jak i niewielkich miejscowości. Turniej cieszy się coraz większą popularnością wśród klubów piłkarskich. W Krakowie liczę na emocjonującą rywalizację, gorący doping i świetną atmosferę sportowego święta - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

TAURON Junior Cup to największy turniej halowej piłki nożnej na południu Polski. Finał wydarzenia tradycyjnie zbiega się z listopadowym Świętem Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizują zawodnicy i zawodniczki z czterech województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Spośród stu drużyn wyłonionych zostanie trzech zwycięzców reprezentujących roczniki 2014, 2015 i 2016. Wydarzenie organizowane jest po raz szósty.

W krakowskiej Com-Com Zone Nowa Huta odbędą się drugie tegoroczne eliminacje TAURON Junior Cup, tydzień wcześniej piłkarki i piłkarze grali o sukces w eliminacjach we Wrocławiu.  Ostatni turniej eliminacyjny zaplanowany jest 28 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich. Na boiskach we Wrocławiu, Siemianowicach Śląskich i Krakowie ponownie pojawi się więc kilkuset młodych piłkarzy i piłkarek.

W ubiegłym tygodniu w eliminacjach, w których udział wzięły drużyny z Dolnego Śląska i Opolszczyzny bezpośrednio awans wywalczyło sześć zespołów – Silesia Żarów oraz UKS FA Bolesławiec (rocznik 2014), MKS Parasol Wrocław oraz MKS Parasol Wrocław II (rocznik 2015), UKS FA Bolesławiec oraz MKS Parasol Wrocław (rocznik 2016 i młodsi).

Tradycyjnie zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe - rocznik 2014, 2015 oraz rocznik 2016 i młodsi. W eliminacjach dla województw dolnośląskiego i opolskiego oraz śląskiego, wystąpi po 30 drużyn, 40 ekip rywalizować będzie w Krakowie. Do wielkiego finału awansuje po 8 zespołów z każdego rocznika.

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego -  5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe

Patronami honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami TAURON Junior Cup są Fundacja TAURON oraz Stowarzyszenie Siemacha.

W krakowskich eliminacjach wystąpią drużyny:

Rocznik 2014:

 1. NKP Podhale Nowy Targ
 2. Szkoła Futbolu Staniątki
 3. Akademia Piłkarska MasterKids
 4. MKS Krakus Nowa Huta
 5. Wiatr Ludźmierz
 6. MKS Krakus Nowa Huta II
 7. KS Zakopane
 8. KS Zakopane II
 9. UKS Akademia Piłkarska Champions Chrzanów
 10. UKS KS Chełmek
 11. LKS Jawiszowice
 12. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
 13. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska II
 14. TS Węgrzce
 15. KS Football Success Academy Kraków

Rocznik 2015:

 1. Szkoła Futbolu Staniątki
 2. Akademia Piłkarska MasterKids
 3. Akademia Piłkarska MasterKids II
 4. Wiatr Ludźmierz
 5. MKS Krakus Nowa Huta
 6. MKS Krakus Nowa Huta II
 7. Okocimski Brzesko
 8. Okocimski Brzesko II
 9. KS Zakopane
 10. KS Zakopane II

Rocznik 2016 i młodsi:

 1. KS Dąb Zabierzów Bocheński
 2. Szkoła Futbolu Staniątki
 3. Szkoła Futbolu Staniątki II
 4. NKP Podhale Nowy Targ
 5. Hutnik Kraków
 6. Hutnik Kraków II
 7. Akademia Piłkarska MasterKids
 8. Akademia Piłkarska MasterKids II
 9. Wiatr Ludźmierz
 10. UKS KS Chełmek
 11. KS Zakopane
 12. UKS Akademia Piłkarska Champions Chrzanów
 13. Akademia Piłkarska Can Pack Brzesko
 14. UKS Akademia Piłkarska 21 Chrzanów
 15. Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Srebrni Olkusz
BM8A6539.JPG

Rozmiar 2.1 MB 1920x1280 pikseli

1 / 5

BM8A6539

20.10.2023

Pobierz JPG (2.1 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.