TAURON Junior Cup: znamy wszystkich finalistów

24 drużyny z województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego zagrają w finale tegorocznego TAURON Junior Cup. Finałowe rozgrywki odbędą się 10 listopada w krakowskiej TAURON Arenie. Siemianowicki turniej, który odbył się w Kompleksie Sportowym Michał był ostatnią odsłoną eliminacji i wyłonił ośmiu finalistów turnieju.

- W siemianowickiej hali podobnie jak i we wcześniejszych eliminacjach w Krakowie i Wrocławiu widzieliśmy zaangażowanie, ambicje i emocje przy niemalże każdym zagraniu. Turniejowi towarzyszy od samego początku doskonała atmosfera rodzinnego święta sportowego - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. - Finał będzie okazją do piłkarskiego spotkania młodych sportowców z niemal całej południowej Polski od Zgorzelca po Tarnów. Co szczególnie pozytywne wystąpią w nim drużyny zarówno z wielkich aglomeracji, jak i z mniejszych ośrodków tej części Polski - dodaje prezes TAURONA.

Drużyny, które wystąpią w wielkim finale powalczą o atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają po 10 tys. zł, zaś z trzeciego -  5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe.

TAURON Junior Cup to największy turniej halowej piłki nożnej na południu Polski. Finał wydarzenia tradycyjnie zbiega się z listopadowym Świętem Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizują zawodnicy i zawodniczki z czterech województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Spośród stu drużyn wyłonionych zostanie trzech zwycięzców reprezentujących roczniki 2014, 2015 i 2016. Wydarzenie organizowane jest po raz piąty.

W turnieju rozegranym w ostatnim weekend najlepsze okazały się drużyny CKS Czeladź, UKKS Katowice i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2014;  KS 94 Rachowice, UKS Lisek Milówka i Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2015 oraz Przełom Kaniów i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2016.

Z małopolskiego turnieju awans do finału wywalczyli zawodnicy UKS KS Chełmek, Szkoła Futbolu Staniątki i MKS Krakus Nowa Huta z rocznika 2014; KS Zakopane i KS Zakopane 2 z rocznika 2015 oraz Szkoła Futbolu Staniątki, Szkoła Futbolu Staniątki 2 i AP Masterkids  z rocznika 2016.

W pierwszych eliminacjach, w których udział wzięły drużyny z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, awans wywalczyli: Silesia Żarów oraz UKS FA Bolesławiec (rocznik 2014), MKS Parasol Wrocław, LKS Nysa Kłaczyna i MKS Parasol Wrocław II (rocznik 2015), UKS FA Bolesławiec, Hattrick Głuchołazy oraz MKS Parasol Wrocław (rocznik 2016 i młodsi).

Patronami honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami TAURON Junior Cup są Fundacja TAURON oraz Stowarzyszenie Siemacha.

Rozmiar 1.7 MB

1 / 7

Audio

30.10.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1.7 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.