TAURON płaci za bieganie. Mikołajowe kilometry dobroczynności

10 złotych za każdy przebiegnięty kilometr na bieżni trafi z Fundacji TAURON na rzecz Fundacji Szerpowie Nadziei, która wspiera rozwój turystyki górskiej wśród osób z niepełnosprawnościami. Cel zbiórki wybrali samo pracownicy Grupy TAURON w głosowaniu. Bieżnie i rowerki stacjonarne umieszczono w sześciu siedzibach spółek z Grupy TAURON.

- Grudzień to niezwykły czas wypełniony ludzką życzliwością. Nasza TAURONOWA rodzina po raz kolejny postanowiła podzielić się dobrem z otoczeniem. Zatem już tradycyjnie w Mikołajki przesiadamy się na rowerki i bieżnie, bo chcemy wybiegać jak najwięcej kilometrów, które potem zamienimy na wsparcie dla fundacji, którą wybrali sami pracownicy wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Pracownicy Grupy TAURON przez kilka tygodni zgłaszali stowarzyszenia oraz fundacje. W listopadzie uruchomiono głosowanie w ramach, którego pracownicy wybrali fundację mającą otrzymać wsparcie wybiegane w ramach tegorocznej akcji. Głosowanie wskazało, że w tym roku pomoc zostanie udzielona Szerpom Nadziei. Fundacja TAURON przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty i przejechany kilometr. Mikołajowe kilometry wybiegać i wykręcać będą pracownicy TAURONA w kilku lokalizacjach.

- Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych. Dlatego wraz z Szerpami Nadziei niesiemy radość naszym Skarbom i spełniamy ich górskie marzenia. Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli – wyjaśnia Krzysztof Sobczyk z Fundacji Szerpowie Nadziei.

Od 2023 roku TAURON jest partnerem projektu „Szerpowie Nadziei”.  Ta inicjatywa stworzona przez ludzi gór i dająca nadzieję, spragnionym wędrówek osobom z niepełnosprawnościami, na ich przeżywanie i osiągnięcie czegoś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe – zdobycie szczytu. Wolontariusze swoją siłą i determinacją dodają mocy tym, którzy jej potrzebują.

W ubiegłym roku pracownicy Grupy TAURON przebiegli 700 km przebiegli, żeby pomóc najmłodszym z Hospicjum Dziecięcego Świetlikowo. 

- Pracownicy TAURONA wielokrotnie pokazali, że są otwarci na pomoc potrzebującym. Wspierali uchodźców, cierpiących w trakcie pandemii, ale także w spokojniejszych czasach można na nich liczyć. W trakcie sześciu wydarzeń na rowerkach stacjonarnych i na elektrycznych bieżniach pomnażają kilometry dobroczynności, z których każdy wart był 10 złotychwyjaśnia Daniel Gryt, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu w grupie TAURON. 

Z Szerpami Nadziei po górskich szlakach

We wrześniu 2023 roku, pracownicy  Grupy TAURON wraz z grupą Szerpów Nadziei, wyruszyli do Tatrzańskiego Parku Narodowego, by pomóc Skarbom (osobom z niepełnosprawnościami) zdobyć górskie szczyty.

Niektórzy z uczestników wnoszeni byli na noszach,  inni pokonali trasę na własnych nogach, a jeszcze inni na wózkach, przy pełnej asekuracji Szerpów. To wzajemne wsparcie było inspiracją dla wszystkich. Jest dowodem nie tylko ogromnego serca, ale także prawdziwej pasji do górskich wędrówek.

Pomagamy na okrągło

Grupa TAURON przywiązuje szczególną wagę do właściwego wywiązywania się z roli odpowiedzialnego członka społeczności, w której działa. Najważniejszym podmiotem, którego zadaniem statutowym jest działać na rzecz społeczności lokalnych jest Fundacja TAURON.

Projekty prospołeczne firmy realizowane są przede wszystkim w południowej Polsce, gdzie firma koncentruje swoją działalność biznesową. Przykłady takich przedsięwzięć to współpraca z Fundacją Iskierka, wspierającą dzieci z chorobą nowotworową, Fundacją DOM z Opola działającą na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym, czy Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów, które niesie pomoc dzieciom z trudnych dzielnic Śląska. Organizujemy także największy turniej piłkarski dla dzieci tj. TAURON Junior Cup.

1M8A0233.JPG

Rozmiar 6.5 MB 3648x5472 pikseli

1 / 2

1M8A0233

06.12.2023

Pobierz JPG (6.5 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.