Świąteczna MegaPomoc od TAURONA

Siedem pieśni bożonarodzeniowych w nowej aranżacji to efekt wspólnego kolędowania pracowników TAURONA z Fundacją Braci Golec. W ten sposób organizacja zachęca do przekazania 1,5 proc. z podatku na rzecz Fundacji TAURON - środki te zostaną przekazane na realizację programów społecznych.

Pracownicy TAURONA ze wsparciem Braci Golec zaśpiewali polskie kolędy i pastorałki w stylu góralskim i tradycyjnym. Wszystkie utwory powstały w studiu nagraniowym w Żywcu pod okiem Łukasza Golca, a także trenerów Fundacji.

- Co roku pracownicy TAURONA angażują się w przedsięwzięcia dobroczynne wspierające społeczności lokalne z południowej Polski. W tym roku w sposób szczególny pomagamy spełnić górskie marzenia osobom z niepełnosprawnościami, umożliwiamy muzyczny rozwój utalentowanej młodzieży, a także wspieramy rodziców dzieci po diagnozie choroby nowotworowejmówi Daniel Gryt, dyrektor komunikacji i marketingu w Grupie TAURON.

Kolędy śpiewane przez Braci Golców i pracowników TAURONA można znaleźć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=wWoA8kUApxM

Przy okazji organizacja zachęca do dzielenia się MegaMocą z Fundacją TAURON przez przekazanie 1,5 proc. przy okazji rozliczenia podatku PIT za 2023 rok. Aby to zrobić wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać numer KRS 00004 18534. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie programów społecznych realizowanych na południu Polski.

- Na profilach społecznościowych TAURONA, każdego dnia w tygodniu przedświątecznym publikowaliśmy jedną z pieśni, a na same Święta Bożego Narodzenia udostępniamy całą kolędową playlistę. W atrakcyjnych aranżacjach można posłuchać: Przybieżeli Do Betlejem pasterze”, „Jezusa narodzonego wsyćka witojmy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przyślimy tu po kolyndzie”, „Św. Scepon po kolyndzie rod chodził”, „A wcora z wiecora”, „Oj Malućki Malućki”wymienia Daniel Gryt.

TAURON współpracuje z Fundacją Braci Golec, która od 17 lat wspiera młode talenty w rozwijaniu ich muzycznych pasji i poznawaniu regionalnych tradycji. Inicjatorami powstania Fundacji są Łukasz Golec i Paweł Golec, liderzy zespołu Golec uOrkiestra.  

#MocRelacjiBiegnij! Biegnij z nami dla dzieci!

Pracownicy TAURONA w tym szczególnym czasie nie tylko chwycili za mikrofony, aby podzielić się swoim talentem artystycznym. W ramach akcji #MocRelacjiBiegnij! pokonali ponad 1600 kilometrów na bieżniach oraz rowerach stacjonarnych. Dzięki akcji promującej zdrowy tryb życia, ponad 16 tysięcy złotych otrzymała Fundacja Szerpowie Nadziei, która wspiera turystykę górską wśród osób z niepełnosprawnościami.

- Pracownicy TAURONA wybrali w głosowaniu fundację Szerpowie Nadziei, do której w tym roku ma popłynąć świąteczna pomoc. Fundacja TAURON zadeklarowała, że przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty i przejechany kilometr. Mikołajowe kilometry wybiegali i wykręcali pracownicy TAURONA w sześciu lokalizacjach – mówi Daniel Gryt, dyrektor komunikacji i marketingu w Grupie TAURON.

To już druga edycja “Biegnij! Biegnij z nami dla dzieci”. W poprzednim roku pracownikom Grupy TAURON udało się uzbierać ponad 10 000 zł na rzecz pomocy dla Hospicjum Dziecięcego Świetlikowo.

TAURON współpracuje z Fundacją "Szerpowie Nadziei". Dzieki jednej z wypraw pracownicy organizacji wyruszyli do Tatrzańskiego Parku Narodowego, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami zdobyć górskie szczyty. Uczestnicy byli wnoszeni na noszach, inni pokonali trasę na własnych nogach, a jeszcze inni na wózkach, przy pełnej asekuracji Szerpów.

Pomagamy na okrągło

Grupa TAURON przywiązuje szczególną wagę do właściwego wywiązywania się z roli odpowiedzialnego członka społeczności, w której działa. Najważniejszym podmiotem, którego zadaniem statutowym jest działać na rzecz społeczności lokalnych jest Fundacja TAURON.

Projekty prospołeczne firmy realizowane są przede wszystkim w południowej Polsce, gdzie firma koncentruje swoją działalność biznesową. Przykłady takich przedsięwzięć to współpraca z Fundacją Iskierka, wspierającą dzieci z chorobą nowotworową, Fundacją DOM z Opola działającą na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym, czy Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów, które niesie pomoc dzieciom z trudnych dzielnic Śląska. Grupa organizuje również największy turniej piłkarski dla dzieci tj. TAURON Junior Cup.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.