Ekologicznie w nowym roku. TAURON wspiera efektywność energetyczną

O kilkanaście procent może spaść domowe zapotrzebowanie na energię elektryczną dzięki zmianie nawyków jej użytkowania. Na przykład wprowadzenie rozwiązań z zakresu smart home może przełożyć się na redukcję zapotrzebowania na prąd o 30 proc. W nowym poradniku dostępnym na lepiej.tauron.pl/ebooki energetycy radzą jak zyskać dzięki dobrym nawykom w nadchodzącym roku.

TAURON promuje sposoby na mikrooszczędności dla domu dzięki efektywności energetycznej i ekologicznym rozwiązaniom.

- Najtańszą energią jest ta niewykorzystana, dlatego tak ważnym jest efektywne zarządzanie nią w gospodarstwie domowym. Obserwujemy, że wśród naszych klientów wzrasta zainteresowanie efektywnością energetyczną dla domu, dlatego wspieramy gospodarstwa domowe we wdrażaniu dobrych nawyków i optymalnych rozwiązań technologicznych dla domu, które przyniosą oszczędności i pozwolą w pełni skorzystać z ustawowych rozwiązań - wyjaśnia Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż.

Domowe oszczędności  

Jak podkreślają eksperci, za dużą część zużycia prądu w domu odpowiada oświetlenie. Szczególnie wtedy, gdy używa się tradycyjnych żarówek. Zdecydowanie tańsze w eksploatacji są żarówki LED-owe. Choć koszt ich zakupu jest wyższy, to działają one dłużej i przy tym zużywają zdecydowanie mniej prądu.

Zlokalizuj najbardziej prądożerne urządzenia, optymalizuj zużycie energii, korzystaj z nowoczesnych technologii i wreszcie zmień swoje nawyki – to podstawowe kroki do efektywnego obniżenia zużycia energii.

Warto również wziąć pod uwagę rozwiązania technologiczne wspierające efektywność energetyczną. Nawet o 30 procent może zredukować zużycie energii gospodarstwo domowe, które zainstaluje rozwiązania z zakresu inteligentnego zarządzania domem. Takie wsparcie technologiczne dla domu może zwiększyć efektywność ogrzewania i oświetlania domu przy mniejszym zapotrzebowaniu na media energetyczne.

Po zainstalowaniu nawet najprostszych rozwiązań z zakresu smart home zmniejsza się zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na media energetyczne. Rozwiązania te pozwalają też ograniczyć koszty oświetlenia domu oraz zmniejszyć zużycie energii elektrycznej potrzebnej do zasilania innych urządzeń elektronicznych.

Być zero waste

Dane wskazują, że każdego roku na wysypiska na całym świecie trafia ponad 50 mln ton elektrośmieci. Ta liczba stale rośnie. Tylko 20 procent elektrośmieci jest poddawanych recyklingowi

Dlatego naprawa sprzętu AGD i RTV to przejaw odpowiedzialności za środowisko naturalne i działanie na rzecz ochrony zdrowia i życia. Serwis zepsutych sprzętów gospodarstwa domowego, naprawa laptopów, serwis telewizorów, naprawa pralek - wszystkie te działania, jak podkreślają eksperci sprawiają, że słabnie popyt na nowe urządzenia.

W efekcie powstaje mniej nowych sprzętów, co przekłada się na mniejsze zużycie surowców i mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Równocześnie maleje ilość elektrośmieci na wysypiskach. Naprawianie jest więc bez wątpienia dobrym nawykiem ekologicznym przy okazji pozytywnie wpływającym na budżety domowe.

Przydatne rady

Jak dać drugie życie elektrośmieciom? Jak robiąc noworoczne porządki być bardziej eko?Czy wreszcie jakie nawyki pozwolą zużywać w prosty sposób mniej energii? – pomocne wskazówki naszych ekspertów można znaleźć w praktycznym poradniku na lepiej.tauron.pl/ebooki

Rozmiar 858,1 kB

1 / 2

Audio

27.12.2023

Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż

Pobierz mp3 (858,1 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.