Zmiany w zarządzie TAURONA

Karolina Mucha-Kuś została delegowana na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu TAURON Polska Energia – taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki. W składzie zarządu pozostanie Krzysztof Surma, wiceprezes ds. finansów.

Na tym samym posiedzeniu, rada nadzorcza TAURON Polska Energia odwołała Pawła Szczeszka ze stanowiska prezesa zarządu, Patryka Demskiego ze stanowiska wiceprezesa  ds. strategii i rozwoju, Bogusława Rybackiego ze stanowiska wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem, Tomasza Szczegielniaka ze stanowiska wiceprezesa ds. handlu i Artura Warzochę ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych.

Karolina Mucha-Kuś jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Energetyki Jądrowej oraz Rynku Gazu Ziemnego na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Adiunkt w Katedrze Zarządzania na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Karolina Mucha-Kuś jest autorką i współautorką prac naukowych z zakresu zarządzania strategicznego, Smart City, e-mobility, rynku energii, zrównoważonego rozwoju, koopetycji. Kierownik międzynarodowych projektów badawczych. Prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Wykłada również na uniwersytetach w Europie.

Karolina Mucha-Kuś z branżą energetyczną jest związana od 2007 roku. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów i inwestycji w sektorze energetycznym, w tym w obszarach dystrybucji i handlu (Vattenfall, TAURON) oraz w administracji publicznej (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia) w obszarach: e-mobility, w tym w wykorzystaniu wodoru w transporcie publicznym, grup zakupowych (energii, gazu), dotacji celowych, w tym programów ograniczania niskiej emisji, czy cyfryzacji administracji publicznej (platforma otwartych danych).

TAURON Polska Energia - Ściegiennego Katowice_00_01_20_19_Still005.jpg

Rozmiar 1,3 MB 2688x1512 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.