eTAURON - nowa aplikacja do obsługi stacji ładowania

TAURON wprowadza nową aplikację eTAURON do obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych. eTAURON zaoferuje klientom nowe rozwiązania m.in. dostęp do kuponów promocyjnych czy możliwość zdalnego śledzenia procesu ładowania. Aplikacja będzie dostępna od 15 marca. TAURON dysponuje aktualnie 200 stacjami ładowania zasilanymi zieloną energią. 

- eTAURON zastąpi dotychczasową aplikację eMap od TAURONA. Nowy system zapewni naszym klientom większą wygodę w korzystaniu z naszych usług. Aplikacja wyróżnia się m.in. przejrzystym i uproszczonym intefejsem użytkownika - mówi Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie. - Klienci będą mogli w łatwy sposób monitorować zużycie energii, kontrolować swoje rachunki oraz zarządzać usługą ładowania pojazdu. Nowością w aplikacji będą kupony rabatowe czy zdalny podgląd stanu naładowania akumulatorów - dodaje rzecznik TAURON Nowe Technologie.

TAURON zapewnia, że przejście na nową aplikację będzie płynne i nie przysporzy klientom niedogodności.

- Od 15 marca do 1 kwietnia będziemy przenosić stacje z jednego systemu do drugiego. Jeżeli w tym czasie klient nie odnajdzie którejś ze stacji w eMap, to będzie oznaczało, że jest ona już w aplikacji eTAURON. Przez ten krótki czas, klient będzie używał dwóch aplikacji - dodaje Gracjan Respondek.

Zakończenie migracji stacji z systemu eMap do eTAURON planowane jest na 1 kwietnia i od tego dnia wszystkie stacje TAURONA będą funkcjonować już wyłącznie w aplikacji eTAURON.

Klienci zarejestrowani w systemie eMap od TAURONA, otrzymają na swoje skrzynki mailowe informację z instrukcją przejścia na nowy system. W praktyce będzie się to sprowadzało do kliknięcia w specjalny link, który przeniesie użytkownika do nowego systemu. Dane użytkowników z poprzedniej aplikacji już tam będą. Od 15 marca eTAURON będzie dostępny na platformach Google Play i App Store.

Rośnie sieć stacji ładowania TAURONA

Od 2018 roku TAURON rozwija sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dziś funkcjonuje ich już około 200, a kolejne stacje są na bieżąco dołączane do sieci. Stacje znajdują się w lokalizacjach ogólnodostępnych i łatwych do znalezienia dzięki aplikacji - w centrach miast, na osiedlach, przy supermarketach, ważnych instytucjach czy autostradach. Najwięcej stacji z logo firmy znajduje się w woj. śląskim.

W ramach wspomnianych 200 stacji klienci mają do dyspozycji prawie 350 punktów ładowania AC i niemal 80 DC. - Warto podkreślić, że TAURON oferuje jedną z najtańszych usług ładowania na rynku. Za 1 kWh na stacji AC zarejestrowany klient płaci 1,21 zł, natomiast szybsze ładowanie na stacjach typu DC kosztuje 1,99 zł za 1 kWh - mówi Gracjan Respondek.

Wszystkie stacje TAURONA zasilane są energią EKO Premium pochodzącą z farm wiatrowych, instalacji PV i elektrowni wodnych należących do Grupy TAURON.

Komentarz eksperta

- Zmieniając aplikację do obsługi systemu ładowania pojazdów elektrycznych chcemy dać naszym klientom narzędzie, dzięki któremu obsługa procesu ładowania będzie jeszcze prostsza. Dodajmy, że eTAURON będzie projektem rozwojowym. Zakładamy, że w niedalekiej przyszłości w naszej sieci dostępna będzie na przykład usługa roamingu, a coraz więcej stacji będzie miało możliwość uregulowania należności kartą płatniczą. Oczywiście pozostawiamy te funkcjonalności, które klienci cenili sobie w eMapie, takie jak możliwość podpięcia do profilu kart zbliżeniowych czy kontakt z infolinią, której pracownicy zdalnie pomagają w rozwiązywaniu problemów z ładowaniem. Liczymy, że nasi użytkownicy docenią zmianę, którą dla nich przygotowaliśmy - mówi Łukasz Konieczny, kierownik zespołu projektowego ds. elektromobilności TAURON Nowe Technologie.

Tauron_stacje_ladowania_scena3_ISKRZY_12_05_2023.jpg

Rozmiar 8,7 MB 5000x2813 pikseli

1 / 4

Foto

28.02.2024

Pobierz jpg (8,7 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.