Letnie remonty i modernizacje w TAURON Ciepło

TAURON rozpoczął kampanię remontową infrastruktury ciepłowniczej. Termin jest nieprzypadkowy – latem, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest niższe, modernizacje mogą być prowadzone w nieodczuwalny dla Klientów sposób. Prace odbędą się w Bielsku-Białej, Tychach, Katowicach i Cieszynie.

Letnie miesiące to najlepszy czas na kompleksowe prace remontowe i modernizacyjne. W elektrociepłowniach TAURON Ciepło przeprowadzamy je co roku, po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii w sezonie grzewczym – mówi Marcin Staniszewski, prezes zarządu TAURON Ciepło.

Zaplanowane na najbliższe tygodnie prace w TAURON Ciepło to przede wszystkim remont kapitalny bloku BC50 w Elektrociepłowni Bielsko-Biała oraz prace remontowo-konserwacyjne urządzeń pomocniczych jednostek produkcyjnych w elektrociepłowniach w Tychach, Katowicach, Bielsku-Białej oraz Cieszynie.

Harmonogram remontów i napraw organizowany jest tak, aby realizacja prac była nieodczuwalna dla mieszkańców i nie powodowała przerw w dostawach ciepła do mieszkań.

Cały proces remontowy wpisany jest w standardową procedurę działania elektrociepłowni TAURONA, w celu zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy urządzeń, z myślą o mieszkańcach aglomeracji. Realizowane każdego roku prace konserwacyjne, modernizacje i remonty pozwalają utrzymać wysoki poziom dyspozycyjności jednostek wytwórczych i magistrali przesyłowych TAURON Ciepło.

#WeźNieSmoguj #WeźOddychaj

TAURON zachęca do korzystania z ciepła sieciowego, jako najbardziej efektywnego i ekologicznego sposobu ogrzewania budynków wielorodzinnych w miastach. Zmiana przyzwyczajeń mieszkańców regionu przyczynia się do stopniowej poprawy jakości środowiska w województwie śląskim.

TAURON Ciepło to największy dostawca ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce. W skład spółki wchodzą Elektrociepłownie zlokalizowane w Katowicach, Tychach, Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej oraz Cieszynie jak również Obszar Ciepłowni Lokalnych, w skład których wchodzą główne Ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i Kamiennej Górze.

Łączna moc cieplna zainstalowana w elektrociepłowniach wchodzących w skład TAURON Ciepło - pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych - wynosi 1243 MW. Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie TAURON Ciepło wynosi 1100 km. Poprzez ponad 5000 węzłów cieplnych, spółka dostarcza ciepło do 280 tys. gospodarstw domowych, czyli ponad 840 tys. mieszkańców. TAURON Ciepło obsługuje łącznie około 4000 klientów, ogrzewa ponad 10 000 budynków w aglomeracji.

 

Wyniki Grupy TAURON (16).png

Rozmiar 2,3 MB 1890x1063 pikseli

1 / 3

grafika

25.06.2024

Pobierz png (2,3 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.