Firmy i instytucje zakontraktowały na ten rok ponad 30 tysięcy megawatogodzin więcej energii z odnawialnych źródeł Taurona niż w zeszłym roku. Eksperci spółki wskazują, że klienci biznesowi ograniczą dzięki temu tegoroczną emisję dwutlenku węgla o ponad 270 tysięcy ton. Wzrasta również zainteresowanie zieloną energią Taurona w stałej cenie na lata. Korzysta z niej już blisko 24 tysiące mniejszych i dużych firm.
- Odnotowujemy wzrost zainteresowania klientów biznesowych zieloną energią na lata. Tym samym do firm i instytucji trafi w tym roku więcej o ponad 30 tysięcy megawatogodzin energii ze źródeł odnawialnych Taurona, niż w roku ubiegłym. Chcemy stać się neutralni klimatycznie i wspieramy w tym procesie naszych klientów instytucjonalnych i biznesowych – mówi Mariusz Purat, prezes zarządu TAURON Sprzedaż.
Łącznie zielone moce TAURONA wzrosły już do poziomu blisko 900 megawatów. Tylko w ciągu minionego roku Grupa oddała do użytku trzy farmy wiatrowe, czyli Gamów, Warblewo i Mierzyn oraz farmę fotowoltaiczną Proszówek.
Istotne ESG
Jak wskazują eksperci energetyczni, zakup zielonej energii jest traktowany coraz częściej przez firmy, jako element realizacji strategii ESG (Environmental, Social, Corporate Governance), pomagający biznesowi realizować cele zrównoważonego rozwoju i wymogi regulacyjne.
Sama wartość unikniętej emisji dwutlenku węgla jest szczególnie istotna dla firm pod względem raportowania działań niefinansowych oraz spełnienia wymogów unijnych. Mierząc ślad węglowy w biznesie, uwzględniamy emisje wytwarzane przez samą firmę, te związane z energią elektryczną wykorzystywaną w przedsiębiorstwie, a także emisje wytwarzane w całym łańcuchu dostaw.
W ramach certyfikowanego produktu Tauron prezentuje klientom wartość unikniętej emisji. Informacje te wyliczane są według obowiązujących standardów na podstawie danych o zużyciu klienta.
- Chcemy dostarczać jak najwięcej pomocnych rozwiązań klientom biznesowym, dlatego jeszcze w tym roku wprowadzimy dla firm dodatkowe usługi wspierające biznes w prawidłowym sporządzeniu raportu ESG, obliczeniu śladu węglowego organizacji i produktu oraz w przygotowaniu strategii zrównoważonego rozwoju. Usługi te będą dostosowane do potrzeb klientów i stopnia złożoności ich biznesów – zapowiada Krzysztof Czajka, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.
Firmy bardziej eko
Jednym z produktów spółki, w którym energia w 100 procentach wyprodukowana została w konkretnym odnawialnym źródle energii Grupy Tauron, jest EKO Premium. To unikatowy produkt na rynku, bo oprócz tego, że zawiera Gwarancje Pochodzenia, to jako jedyny w Polsce jest objęty Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej. Jest on nadzorowany przez zewnętrzną, niezależną organizację, której eksperci weryfikują pochodzenie energii odnawialnej w produkcie.
Więcej informacji na biznes.tauron.pl
***
TAURON Sprzedaż zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej klientom indywidualnym i biznesowym. Każdego dnia z energii TAURON Sprzedaż korzysta blisko 6 mln klientów na terenie całego kraju. Spółka oferuje miedzy innymi energię pochodzącą z własnych źródeł odnawialnych oraz usługi i nowoczesne technologie w zakresie fotowoltaiki, magazynowania energii, ogrzewania i poprawy efektywności energetycznej.