TAURON reprezentantem Polski w konkursie na światowe PMO 2019

TAURON jako pierwsza w historii i jedyna firma z Polski został nominowany do międzynarodowego konkursu PMO Global Awards jako reprezentant naszego kraju.

- Jestem dumny z tego wyróżnienia, to zaszczyt dla TAURONA reprezentować nasz kraj w tak prestiżowym wydarzeniu. Przez ostatnie lata ciężko pracowaliśmy na to, aby zarządzanie projektami inwestycyjnymi w Grupie TAURON przynosiło realne korzyści i skutecznie wspierało realizację naszej strategii. Stworzyliśmy unikatowe środowisko dopasowane do wymagań Grupy, branży i projektów, które okazało się być naturalnym kierunkiem rozwoju na polskim rynku – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

PMO Global Awards to międzynarodowy, doroczny konkurs, którego celem jest wybór najlepszego na świecie biura zarządzania projektami (ang. PMO – project management office). Organizatorem konkursu jest PMO Global Alliance, organizacja zrzeszająca liderów biur projektów i osoby zaangażowane w działanie i rozwój PMO z całego świata: dyrektorów, konsultantów, naukowców, kierowników projektów itd. Więcej na www.pmoawards.org

- W naszym podejściu do zarządzania projektami w ramach portfela inwestycyjnego, pogodziliśmy stabilność i przewidywalność procesu z elastycznością rozwiązań dla pojedynczego projektu. Kluczowe jest dla nas spojrzenie biznesowe, tj. by projekty inwestycyjne przynosiły Grupie TAURON wartość dodaną i były optymalne z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego, a także właściwej realizacji. Bardzo się cieszę, że nasze rozwiązania zostały docenione po raz kolejny – w listopadzie 2018 roku zdobyliśmy tytuł Best PMO w Polsce w ramach konkursu IPMA PMO Award – podkreśla Ewa Palarczyk, dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych w TAURON Polska Energia.

W tym roku po raz pierwszy Polska została włączona do elitarnego grona 16 krajów z Europy, które biorą udział w konkursie, a Obszar Projektów Inwestycyjnych TAURON Polska Energia został nominowany do reprezentowania Polski w tym prestiżowym wydarzeniu.

Zmagania w ramach konkursu zbliżone są formuły futbolowych Mistrzostw Świata – przedstawiciele poszczególnych krajów z 5 kontynentów (Europa, Ameryka Północna i Południowa, Afryka, Azja, Australia i Oceania – łącznie 64 państwa) podzieleni są na grupy, w których rywalizacja odbywa się w formie rozgrywek pomiędzy poszczególnymi krajami.

Rozgrywki te polegają na weryfikacji zgłoszeń PMO danych państw przez jury, w skład którego wchodzą eksperci ds. zarządzania projektami z całego świata. Z każdej grupy awansują 2 państwa, które dalej rywalizują ze sobą w fazie pucharowej. Końcowo przyznawane są nagrody PMO OF THE YEAR dla Europy, Azji i Oceanii, Ameryki oraz Afryki, a spośród nich globalne PMO OF THE YEAR. W 2018 roku najlepszymi biurami zarządzania projektami zostały firmy z Hong Kongu, Peru, Republiki Południowej Afryki i Słowacji. TAURON jako reprezentant Polski trafił do grupy P, w której zmierzy się z przedstawicielami firm z Danii, Hiszpanii oraz Ukrainy.

jpg 4,9 MB 2736x1826 pikseli

1 / 1

l_76810734.jpg

04.04.2019

Pobierz (4,9 MB)
0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.