Dokąd tupta jeż? TAURON wyposażył klinikę [zdjęcia]

Jeż to symbol nowej strategii Grupy TAURON. Organizacja realizuje zobowiązanie złożone w trakcie prezentacji. Dzięki wsparciu Fundacji TAURON profesjonalne wyposażenie otrzyma lecznica w Stanowicach koło Rybnika.

– Zielony Zwrot TAURONA to nasz plan na mądrą transformację energetyczną. Pomagając jeżom, które stały się symbolem tej zmiany, pokazujemy, że troska o otaczającą nas rzeczywistość jest bardzo ważna. Zielony Zwrot TAURON przełoży się na pozytywne zmiany dla środowiska naturalnego, ale i regionu, w którym działamy – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURONA.

Dzięki naszemu finansowemu wsparciu możemy dołożyć cegiełkę do powstającej Kliniki Jeża MegaZwierza. Naszą misją jest wsparcie i rozwój społeczności, w której działamy. Dążymy do tego, by koncentrować pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dlatego Fundacja TAURON pomaga pracownikom, realizuje projekty wspierające promocję i ochronę zdrowia oraz edukację, jak również dba o rozwój młodych talentów. Fundacja wspiera też inicjatywy nastawione na ochronę środowiska naturalnego, dlatego postanowiliśmy wesprzeć zakup specjalistycznego sprzętu dla kliniki – wyjaśnia Barbara Stefaniak-Gnyp, prezes Fundacji TAURON.

Dzięki wsparciu Fundacji TAURON Klinika Jeża MegaZwierza w Stanowicach została wyposażona m.in. w inkubator dla małych zwierząt, stacjonarny koncentrator tlenu, mikroskop z trzecim torem optycznym, stetoskop dla małych zwierząt. Sprzęt ten jest niezbędny w trakcie ratowania jeży.

– TAURON na dużą skalę wspiera jeże. Domki dla jeży, leczenie jeży, kampanie promujące jeżowy dobrostan, działania są długofalowe, starannie przemyślane. Cieszę się, że nasza współpraca tak dobrze się rozwija. Sprzęt, o który wzbogaciła się powstająca Klinka dla Jeża MegaZwierz pozwoli na szybkie i skutecznie leczenie rannych i chorych kolczastych zwierzaków. To stało się dzięki finansowemu wsparciu TAURONA i jest to chwalebne – wyjaśnia Joanna Suwała, prowadząca Klinikę Jeża MegaZwierza.

#DokądTuptaJeż

Zapowiadając ogłoszenie nowej strategii TAURON zorganizował trzy happeningi w Warszawie, Krakowie, Katowicach pod wspólnym tytułem: Dokąd tupta jeż? Odpowiedź na to pytanie zaprezentowano w trakcie konferencji prasowej do Taurona, bo to tu środowisko naturalne jest priorytetem (link do wideo z prezentacji strategii).

W trakcie wydarzeń firma zaprezentowała „manifest jeżowy”

TAURON od czterech lat organizuje kampanie pomocowe dla jeży: buduje domki chroniące te zwierzęta oraz znaki przypominające kierowcom o jeżach.

Łącznie dzięki prowadzonej przez TAURON akcji do parków i ogrodów w południowej Polsce trafiło aż 100 domków dla jeży. Dwa długie tunele wejściowe skutecznie zabezpieczają wnętrze przed intruzami, takimi jak psy, kuny czy lisy.

Oto kilka porad, jak pomóc jeżom w upałach:

  • Oczko wodne to dla jeża śmiertelna pułapka – spragniony zwierz starając się zbliżyć do lustra wody ześlizguje się z folii, z której jest zbudowane oczko i nie mogąc się wykaraskać z opresji najpierw słabnie, a potem tonie. Wyposaż oczko wodne w kratkę, tak by każdy kolczasty czworonóg miał szansę o własnych siłach opuścić oczko po zaspokojeniu pragnienia.
  • Nie zostawiaj za sobą puszek i słoików – ciągle głodny jeż może wejść do takiej pułapki i nigdy już z niej nie wyjść.
  • W ogródku nie używaj trucizn na ślimaki, jeż chętnie spożywa brzuchonogi i sam może się zatruć.
  • Zerknij na pułapki architektoniczne w twoim otoczeniu. Wyposażenie kratki ściekowej czy kanalizacyjnej w pokrywy pozwoli zapobiec wypadkom.
  • Płot może uwięzić wszędobylskiego jeża. Jeśli nie ma przeciwskazań, zrób otwory w pobliżu ziemi, tak, by jeż bezpiecznie mógł odwiedzić Twojego sąsiada.
  • Wystaw miseczkę z wodą dla jeża. Czasem, szczególnie w miastach, trudno jeżowi znaleźć wodę.
  • Jeśli widzisz dorosłego osobnika, który energicznie gdzieś tupta zostaw go w spokoju, to może być matka, która maszeruje karmić swoje potomstwo.
  • NIGDY nie karm jeża mlekiem – laktoza w mleku jest niestrawna dla jeży, może bardzo zaszkodzić, a nawet zabić jeża.
2M6A3548.JPG

Rozmiar 6.2 MB 5472x3648 pikseli

1 / 6

foto

04.08.2022

Pobierz JPG (6.2 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.