Wielkie emocje z Gigantami Siatkówki

TAURON po raz piąty będzie sponsorem tytularnym turnieju Giganci Siatkówki. W tegorocznych zawodach wystąpią gwiazdy polskiej i europejskiej siatkówki klubowej. Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na rzecz dzieci uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.

TAURON Giganci Siatkówki to jeden z największych przedsezonowych turniejów w Europie. Czternasta edycja Międzynarodowego Charytatywnego Turnieju Gwiazd Siatkówki już po raz piąty odbędzie się pod patronatem TAURONA. Dochód ze sprzedaży biletów w całości trafi do potrzebujących dzieci. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, całość zebranych środków zostanie przekazana na rzecz dzieci uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

W turnieju kobiecym wystąpią m.in. mistrz i wicemistrz Polski Chemik Police, Developres Rzeszów, a w zawodach siatkarzy Polskę będą reprezentować Trefl Gdańsk i Aluron CMC Warta Zawiercie. Do tych drużyn dołączą cztery zespoły zagraniczne.

- Siatkówka to dla Polaków sport wyjątkowy. To w tej dyscyplinie sportu eksplozje entuzjazmu są najgłośniejsze, to tu także okazje do radosnego świętowania zdarzają się najczęściej. Dobrze być częścią siatkarskiej rodziny i zagrzewać do walki o kolejne sukcesy - wyjaśnia Tomasz Szczegielniak, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. - Giganci Siatkówki to również istotny turniej dla naszych pracowników. W najbliższy weekend rozegramy firmowe siatkarskie mistrzostwa, a już w czerwcu najlepsza drużyna Grupy zmierzy się na boisku z drużyną gwiazd - dodaje prezes Szczeszek. 

TAURON od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Wśród wielu projektów, jednymi z najważniejszych są te mające na celu wsparcie szeroko pojętego sportu. Koncern wspiera żużel, hokej, piłkę nożną, a także organizuje piłkarski TAURON Junior Cup.

TAURON Giganci Siatkówki to święto siatkówki dla pracowników Grupy, którzy po raz piąty, rozegrają mecz specjalny z drużyną złożoną z mistrzów świata w siatkówce.

Kalendarium wydarzeń w ramach TAURON Gigantów Siatkówki:

24.06.2023 r. - Mecz Gwiazd, czyli mecz Reprezentacji TAURON vs. drużyna gwiazd Gigantów Siatkówki;
24.06.2023 r. - Aleja Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki 2023, odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Milickiej Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki na Rynku w Miliczu w obecności: Anny Werblińskiej, Marcina Możdżonka, Michała Kubiaka, Dariusza Stanickiego.
Trening z Mistrzem – trening milickich i twardogórskich dzieci z Marcinem Możdżonkiem

TAURON Giganci Siatkówki odbędzie się w dwóch odsłonach:

29.09 – finał rozgrywek TAURON Młodzi Giganci Siatkówki 2023 w Miliczu
30.09 – 01.10.2023r. Międzynarodowy Turniej TAURON Giganci Siatkówki Kobiet Twardogóra 2023

14.10 – 15.10.2023r. Międzynarodowy Turniej TAURON Giganci Siatkówki Mężczyzn 2023

Rozmiar 1,5 MB

1 / 1

Audio

12.04.2023

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia

Pobierz m4a (1,5 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.